Kolekce Ebel 1911 BTR: Návrat ke kořenům!

0
1726
Rozluštit význam prvků designu a názvu současných modelů v kontextu historie značky se zdá být značně nadlidským výkonem, je to stejně komplikovaná záležitost jako mechanismy uvnitř těchto prestižních hodinek. Letopočet 1911 nás vrací zpět do období rozkvětu hodinářství, do éry obecného rozkvětu hodinářských komplikací a také odkazuje na dobu prvních krůčků metalurgie – využívání slitin v hodinářském průmyslu. A právě v tomto období a tomto roce se manželé Eugène a Alice Blumovi rozhodli založit novou značku Ebel: Eugène Blum Et Levy.
O rok později světu představili první náramkové hodinky a v následujících letech zažívali se svými modely úspěchy mezi zákazníky a získávali uznání konkurence i soutěžních porot. V osmdesátých letech přizvali manželé do své rodinné firmy vnuka Pierre-Alana Bluma, který převzal vedení a odstartoval novou éru řadou Sport Classic. To už jsme ve zmiňovaném roce 1977, kdy sportovní modelová řada ohromila svět neobvyklým šestiúhelníkovým zaobleným tvarem s leštěným povrchem a viditelnými pěti šrouby. Tehdy odsouzeníhodná koncepce se ukázala jako brilantní tah, během několika krátkých let Sport Classic získaly pro své nadčasové charisma statut ikony designu. Dnes si pod tímto tvarem většina lidí vybaví modely jiných značek, ale po velmi dlouhý čas byl symbolem právě pro Ebel.
Pokračovaly další roky průkopnictví i úspěchů, přesto byla firma v roce 1994 prodána, pak putovala v roce 1999 do rukou skupiny LVMH (Moët Hennessy – Louis Vuitton), kde její produkce sportovnějších modelů byla ukončena, aby nekolidovala s jinými značkami skupiny – Tag Heuer i Zenith, a až po prodeji skupině Movado (v esperantu výraz pro pohyb) roku 2004 se dočkává znovuzrození, obnovy stěžejních hodnot značky. A právě tyto hodnoty vyplnily od hlavy k patě novou modelovou řadu 1911 s doplňkovou zkratkou BTR – „Back to the roots“ (Zpět ke kořenům).
A takový návrat je radikálním a odvážným pokusem, pokusem překonat tyto kořeny a posunout hranici opět dále. Prohlédněte si precizní zpracování, dokonale působící každý detail a nechte se transportovat mezi tikající soukolí skvělého vnitřního mechanismu vlastních kalibrů. Modely úspěšně plní současné hlavní trendy, nenuceně kombinují i velmi různorodé materiály a působí stejně elegantně jako dynamicky, americký časopis WatchTime přirovnal model Automatic Chronograph k luxusnímu supersportovnímu vozu s nádherným koženým interiérem a jedním dechem dodává, že nejvyšší kvalitě v této podobě se těžko odolává.
Právě zmiňovaný model Ebel 1911 BTR Automatic Chronograph je jedním z nejodvážnějších tahounů řady s ručně prošívaným řemenem z krokodýlí kůže v kombinaci s pouzdrem z nerezu o osobitém průměru 44.5mm, černým ciferníkem s barevně odlišenými ručičkami a gumovými detaily na tlačítcích a korunce. Samozřejmostí jsou safírová sklíčka z obou stran a u nich extravagantní uchycení masivnějšími šrouby, které jsou charakteristickou známkou značky a odkazem na vlastní minulost. Uvnitř se skrývá precizní automatický kalibr Ebel Caliber 137 s COSC certifikovaným chronometrem skládající se z 322 komponent. Tohoto lídra si můžete dopřát za orientační cenu 130 tisíc korun, dostupná je širší škála modelů s kovovým tahem nebo v růžovém zlatě a cena se pochopitelně odvíjí od zvoleného provedení.
Mezi další řadové modely patří 1911 BTR Automatic GMT a také 1911 BTR Automatic perpetual calendar chronograph odlišující se vzájemně svými kalibry i vzhledem, první z nich má uvnitř jednodušší kalibr pouze s 22 rubíny, naopak druhý zmiňovaný představuje vrcholnou komplikaci chronografu s věčným kalendářem, tyto hodinky dokonce získaly cenu veřejnosti v prestižní soutěži Watch of the Year 2006 (Hodinky roku 2006). V letošním roce na tuto úspěšnou řadu 1911 BTR navázala nová kolekce 1911 Discovery – s ještě dynamičtějším designem a zaměřením na úspěšné osobité muže, kteří touží po každodenním odpovídajícím doplňku na svém zápěstí.
Ambasadorem značky je známá brazilská modelka Gisele Bündchen, o které se můžete přečíst v našem článku „GB: Nejbohatší kráska světa nejen modelkou“.
Nepřehlédněte wallpaper a video galerii pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here