Jsem milenkou ženatého muže aneb jak z bludného kruhu ven?

1
7687

Láska a obrovská touha, dokonalý muž vašich snů, kterému odpustíte téměř cokoliv. Poté nastává procitnutí, bolest v srdci, smutek. Touha mít ho vedle sebe – jen pro sebe. Ale mnohdy to nejde. Je tu ta druhá, tedy první, jeho právoplatná žena, a možná i dítě.holding-hands-1149411_1280

V hloubi svého srdce nosíte nálepku „Milenka ženatého muže!“. Schůzky v utajení, čtyři stěny, hotelové pokoje a jiné „bezpečné prostory”.

“Nesmí dojít k odhalení” – to je krédo milenek a ženatých mužů.

Slova, která nyní čtete, jsou vám možná známá. Možná prožíváte příběh milenky ženatého muže. Možná vám to připomíná příběh kamarádky. Možná máte tento silný příběh za sebou. Možná se stal zázrak a ten ženatý muž se rozvedl. Možná jste právě nyní na dně, pláčete, nevidíte cestu dál, ale ta velká láska vám nedovoluje opustit ho.

Příběh plný hloubky, krásných, ale zároveň nelehkých chvil. Pocity jako na houpačce, obrovská euforie, kterou vystřídá smutek, slzy a pláč do polštáře.

Proč zrovna já? Být milenkou ženatého muže je životní lekce, poznání, které vás může velmi obohatit a vnitřně posílit, nebo naopak lekce, která vás může dohnat do depresí a totální beznaděje. Mějte na paměti, že je to váš příběh a je jen na vás, co dovolíte samy sobě – co ještě je, či není únosné. Vždy je možné říci dost, vždy je možné vystoupit z role, ve které vám krvácí srdce a krásná silná žena ve vás umírá. Ať váš příběh s ženatým mužem dopadne jakkoli, poděkujte za tuto životní lekci, poděkujte za to, že jste úžasnou a silnou ženou, která zvládne naprosto vše. Jen na to nebuďte sama. Svěřte se, povídejte o svých radostech, ale i bolestech.

Začátky plné naděje a lásky. Potkala jste ho, ta první vteřina byla nezapomenutelná. Vaše srdce zběsile bušilo, v břiše jste cítily motýlky, zatajil se vám dech a kolena se podlamovala. Možná už v této chvíli vás něco zarazilo…prstýnek, pomyslný symbol na jeho ruce…v hlavě se roztáčí mnoho otázek…

Čas plyne… Dny. Týdny. Měsíce. Roky. Několik let. A stále nic. Stále přijíždí a zase odjíždí. Snažíte se být silné, vyrovnané, tajíte slzy, bolest před vaším milovaným, potlačujete v sobě mnoho a má to jediný důvod, aby se nenaštval a neodjel za ní, za ženou, anebo…aby se zcela nevytratil z vašeho života, protože na hysterky není zvědavý. Snažíte se být silné, veselé, krásné, úžasné, neodolatelné milenky. Kdo by přece nechtěl ženu svých snů?

Co vás spojuje? Proč jsou ty chvíle tak úžasné? Může to být různé. Někoho pojí obrovská touha, těla si voní a celé noci jsou promilované. Jinde přichází porozumění v komunikaci, naprostý soulad, co doma prostě chybí. Často spojují právě ty hezké chvíle, je jich málo, takže každá vteřina se počítá a problémy neexistují. Vaše naděje, že se stanete jeho oficiální přítelkyní, je velká, čekáte, čekáte a čekáte, ale on nic, zase jede domů, zase nemůže dorazit, protože je nemocné dítě. Vše to chápete – víte, že dítě je jeho součástí. Ale i tak cítíte smutek, že ta chvíle, na kterou jste se těšila, je zase někde v dáli…

Jak z toho ven? Jaká je cesta?

1) Zůstaňte sama sebou, nenasazujte si před ním masku.

2) Mluvte s ním o svých pocitech, sdílejte s ním své touhy a vize do budoucna.

3) Jeho NE je NE. Mluvíte, mluvíte, a on stále nic? Stále mluví o tom, že se nikdy nerozvede? Poslouchejte ho a nevytvářejte si vlastní scénář. Nesuďte.

4) Denně vnímejte své tělo, všímejte si, jak vám je! Poslouchejte své emoce, nezahánějte je do kouta!

5) Je více chvil, kdy jste šťastná, nebo více chvil, kdy cítíte smutek a bolest? Jaká je Vaše odpověď? Ta vás může nasměrovat k dalšímu rozhodnutí.

6) Vše, co uděláte, je správné. Nebičujte se za to, co jste řekly nebo udělaly.

7) Pamatujte, muž, který má být součástí vašeho života, neodejde jen proto, že jste něco řekly nevhodně. Muž vašeho života bude sdílet to příjemné, i nepříjemné, bude stát při vás v dobrém i zlém.

8) Neporovnávejte se s jeho ženou. Jste jedinečné, je zbytečné dávat energii jinam.

9) Nezlobte se na jeho děti. Pokud se vaše cesty spojí, jsou jeho součástí. Respektujte, že je otcem a tam někde je i matka a vždy to tak bude.”

© Mgr. Lucie Mucalová

1 komentář

  1. Láska někdy dokáže být hodně záludná – to když se člověk zamiluje do někoho, s kým být nemůže. Ať už je to někdo, kdo nás nechce, nebo někdo, kdo se bojí vztahu, který mu nabízíme, nebo někdo, kdo už ve vztahu je. Ať už je to vztah spokojený více či méně. Lásky bychom se nikdy neměli vzdát. Ale hlavně bychom lásku neměli zaměňovat za obětování toho nejvzácnějšího, co máme… (http://probuzeni.blogspot.cz/2016/05/a-pokud-vas-zachyti-dravy-proud-lasky.html).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here