Jak vydělat se svojí platební kartou?

0
1960

Znáte svoji platební kartu? A víte, že díky ní můžete být o něco bohatší? Stačí se řídit několika radami.money-256319_1280

Kreditní nebo debetní

Nejprve je třeba odlišit od sebe tyto dva pojmy. Debetní karta je napojena na běžný účet a její čerpání se tak zde i promítne. Kreditní karta je na druhou stranu karta na úvěr.

Druhý zmíněný platební nástroj s sebou přitom nese určité výhody i nevýhody. Za nesporné mínus lze považovat opravdu vysokou úrokovou míru, která se může snadno vyšplhat až na neuvěřitelných 30 % p.a. A nikdo nechce ještě ve stáří splácet půjčku. Když si vypočítáte svůj důchod, dozvíte se, že by to šlo poměrně obtížně.

Určitě tak není vhodné spoléhat na kreditní kartu jako na nástroj k překlenutí náročnějšího finančního období. Zajímavostí je, že v minulosti sloužila především zámožným obyvatelům. Až v šedesátých letech minulého století došlo k jejímu většímu rozšíření.

Získejte peníze

Pokud disponujete kreditní kartou, měli byste zbystřit. Jednoduše s ní totiž můžete začít vydělávat. Stačí si pohlídat takzvané bezúročné období a využívat kartu jako platební nástroj. Za všechny nákupy lze přitom získat až 2 % zpět.

Pokud náhodou bezúročné období nestihnete, nepotká vás bohužel nic dobrého. Úroky i poplatky se zde vyšplhají na skutečně obrovskou částku, což nebude ničím příjemným.

Kreditní karta vždy vystupuje jako úvěr. Pamatujte proto na to, že může ovlivnit například váš proces žádosti o hypotéku.

Buďte finančně nezávislí. Zjistěte více o projektu Renta pro život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here