IWC Schaffhausen: Hodinářská vynalézavost bez hranic II.

0
1449

Voda, země, vzduch – pro většinu lidí běžná slova reprezentující tři živly. Pro potápěče jako Cousteau, polárníky jako Amundsen nebo letce jako Exupéry jsou to mantry při kterých stoupá hladina adrenalinu v krvi, vše kolem se zdá jakoby vzdálené a jediné co existuje je přítomný okamžik. Právě pro zákazníky s podobně dobrodružnou duší připravuje IWC dlouhá desetiletí ty nejspolehlivější nástroje.

Voda: Objevte mystérium mořských hlubin

První hodinky určené potapěčům byly pod značkou IWC vyrobeny v roce 1967 a nesly název Aquatimer. Celá současná kolekce toto jméno přebírá a dokazuje, že je hodna legendárního označení. Všechny modely jsou vybaveny otočnou lunetou, podobně jako hodinky Breitling. Zásadní rozdíl je ten, že u IWC je otočná luneta uvnitř hodinek, vodotěsně oddělena od okolního světa.

Impresivní titanové pouzdro modelu Split Minute Chronograph hostí světovou raritu – rattrapante. Toto francouzské slovo označuje funkci, která umožňuje nezávisle na hlavním ukazateli měřit druhý časový úsek. V IWC šli ovšem ještě dále a přidali možnost toto měření kdykoliv zastavit a znovu spustit. Příliš jednoduché? Možná, ovšem u mechanických hodinek je to ukázka geniality jejich tvůrců, protože krom tohoto modelu na světě nenajdete žádný jiný s právě touto funkcí.

Vedle klasických modelů Chrono-automatic a Automatic najdeme další dva pozoruhodné kousky. První z nich je Automatic 2000, model odolný 2000 metrů vysokému vodnímu sloupci. Druhý je věnován již zmíněnému Cousteauovi, jako připomínka člověka který zasvětil hlubinám svůj život. Jde o limitovanou edici 2500 kusů s modrým číselníkem, modrým gumovým řemínkem a rytině potapěče s nápisem “Cousteau Divers“ na zadní straně pouzdra (Další podrobnosti o limitované edici čtěte zde).

Země: Odolnější než ostatní

Ať jste ve vnitrozemí Austrálie, na poušti Středního východu nebo na ledu Severního pólu, Ingenieur je stvořen právě pro tuto výzvu. Záměr byl stvořit perfektně chráněné a vysoce přesné hodinky, jejichž natahování je zajišťováno výhradně pohyby vlastníkovi ruky. Revoluční Pellatonův západkový mechanismus toto umožňuje, a to při pohybu rotoru vlevo i vpravo, což je další světový unikát z dílny IWC. Úprava vzhledu číselníku připomínající milimetrový papír je potom vnějším ztvárněním připomínajícím hodnoty řady Ingenieur.

Nejvýraznější z nových modelů je Big Ingenieur, který z průměrem pouzdra 45,5 mm budí zaslouženou pozornost. Opravdová velikost však pochází z vnitřních útrob, a tak se na ústrojí těchto hodinek můžeme dívat skrze průhledné zadní safírové sklíčko, odhalující práci Pellatonova mechanismu. Novinka Ingenieur Automatic vyniká uchycením předního sklíčka pomocí keramické slitiny, která nejenom vypadá skvěle, ale je i velice lehká a odolná. Model Ingenieur Chronograph je správnou volbou pro všechny pracující v prostředí silných magnetických polí. Ukrývá totiž kolem strojku unikátní vnitřní pouzdro z měkké oceli, které odstíní veškerý vliv magnetismu na změnu přesnosti. (Hodinky by tak hravě obstály i magnetismus na ostrově seriálu Ztraceni, článek o ostrovu naleznete zde.)

Pokud toužíte po některém z modelů, ale cítíte že trocha exkluzivity navíc by byla pro vás to pravé, máme dobrou zprávu. IWC spolupracuje s firmou AMG, známým úpravcem Mercedesů, a tak u vybraných modelů si mohou přijít na své i příznivci tuningu. Ten zahrnuje kontrastní černý číselník s červenými indexy, přesně vystižené designové prvky právě typické pro ultimativní sportovní automobily.

A pokud právě dumáte, že jsme jeden živel opomněli, nebojte se. Zkrátka nepřijdete! Můžete se s námi těšit na poslední díl, ve kterém představíme širokou kolekci leteckých a klasických hodinek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here