Nejdražší plnicí pera: Psací potřeby i módní doplňky

0
2087

Caran d’Ache 1010 Limited Edition fountain pen

Limitovaná edice byla vytvořena, aby oslavila tradiční švýcarskou výrobu hodinek. Psací klenot zdobený stříbrem, rubíny a safíry, s pečlivostí sestavených po vzoru hodinového strojku, pořídíte za 19 000 dolarů.

Four Seasons Limited Edition Fountain Pen Sets by Ferrari da Varese

Pera s poetickým názvem Čtyři roční období mají symbolizovat změny barev v průběhu času. Zelená pro jaro, červená pro léto, hnědá pro podzim a šedá pro zimu. V této edici bylo vyrobeno pouze 33 kusů, každý s visačkou ukazující 36 000 dolarů.

Ripple HRH Limited Edition Visconti fountain pen

Osmnáctikarátové bílé zlato posázené diamanty z této luxusní edice se pyšní i dvojnásobným zásobníkem na inkoust. Za 57 000 dolarů bude vaše a nekonečně dlouhé psaní může začít!

Caran d’Ache ‘1010’ Fountain Pen

Zajímavostí tohoto kousku je, že obsahuje průhledný zásobník, který byl vyroben z krystalu safíru. O stavu svého inkoustu proto budete mít neustálý přehled. Tvůrci vyrobili pouze 10 kusů, každý za 174 000 dolarů.

Limited Edition Boheme Papillon Pen

Inspiraci při navrhování tohoto pera tvůrci hledali v přírodě – nakonec se jí stali křehcí motýli. K jejich vyobrazení tvůrci využili neuvěřitelných 1400 miniaturních diamantů a safírů. Není divu, že konečná cena se vyšplhala na 230 500 dolarů.

Prince Rainier III Limited Edition 81 Pen

Pouze 81 kusů plnicích per, vytvořených na počest monackého prince, bylo vypuštěno, aby započaly svou jízdu po nepopsaných listech. Za pomoci více než 1000 diamantů a rubínů se částka dostala na 256 000 dolarů.

La Modernista Diamonds Pen

Pero pochází z dílny švýcarského výrobce Caran d’Ache, která ho v roce 1999 vytvořila na počest architekta Antonia Gaudiho. Při jeho aukci cena dosáhla na 265 000 dolarů, čímž si vysloužila záznav v Guinnessové knize rekordů jako nejdražší plnicí pero tehdejší doby. Dnes ale známe pera, která tuto cenu mnohonásobně převýšila!

Caran d’Ache Gotica Pen

Kdyby v čase gotické módy znali plnicí pera, tento kousek by se jistě stal chloubou všech bohatých monarchů. Všech šest stran pokrývají tradiční gotická okna, tvořená diamanty, rubíny a smaragdy a za jeho pořízená byste zaplatili 406 500 dolarů.

Mystery Masterpiece

Luxusní značky Van Cleef & Arpels a Montblanc jsou hrdými tvůrci dechberoucího plnicího pera s výstižným názvem Záhadné misrovské dílo. Plášť z bílého zlata je pokladen rubíny, safíry a smaragdy a cena šplhá pod magickou hranici tří čtvrtin milionu – „pouze“ na 730 000 dolarů.

Montblanc Boheme Royal Pen

Královské plnicí pero proslulého výrobce Montblanc má zlatý hrot i zásobník na inkoust, zatímco všechny viditelné části pokrývá nespočet mistrovsky vybroušených diamantů. Tento zázrak předčí veškerá vaše očekávání i v otázce jeho ceny: 1,5 milionu dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here