Infinitas: Na obzoru pluje další jachta nové generace

0
1559

Možná si pamatujete na vůbec první jachtu z této dílny – jachtu Oculus představenou před několika měsíci (na Dreamlife máte šanci se s ní blíže seznámit v tomto článku). Zmíněná společnost Schöpfer Yacht si vytyčila odvážný cíl, a sice dodávat na trh s luxusními plavidly jachty následující generace a ohromovat tak nejen případné zájemce, ale i konkurenci, kterou hodlá s pomocí svých majestátních modelů poslat hluboko ke dnu.

Zatímco inspirací pro Oculus se stala mořská ryba s široce otevřenými čelistmi, jež propůjčily jachtě nezaměnitelnou podobu, tvůrce návrhu Infinitas, Kevin Schöpfer našel prvotní podnět v symbolu nekonečna, z čehož vzniknul i název jachty. Infinitas, kterou charakterizují abstraktní křivky kopírující ležatou osmičku, o více než patnáct metrů přerostla svého předchůdce a na širých vodách tak vzbuzuje ještě o něco větší respekt, než její starší sourozenec.

Nejvýraznějším venkovním prvkem je zřejmě centrální „páteř“, která spojuje příď a záď. Tradiční dominanci zářivě bílé barvy tak narušuje můstek pokladený dřevem, který poskytuje přístup k několika otevřeným palubám, na nichž lze kromě vířivé vany nalézt i přistávací stanoviště pro vrtulníky. Jádro symbolu nekonečnosti tvoří prostorný bazén uzamčený v krytém elipsovitém výklenku.

Novou koncepcí bazénu tvůrci nekompromisně oddělují obývací pokoj od jídelny a poskytují tak možnost zaplavat si, kdykoliv vás napadne – takřka odevšud máte přímý přístup do bazénu. Ultramoderní design všech vnitřních prostorů nejen že naplňuje veškeré požadavky náročných majitelů i jejich hostů, ale zároveň na jedničku plní i svůj funkční význam.

Zajímavá je například možnost úplného zakrytí bazénu v případě konání nějaké formálnější akce, když hostitel potřebuje více prostoru. Jednotlivá patra jsou mezi sebou propojena několika schodišti i výtahem. V prvním patře najdete dvě otevřené paluby, obývací místnost, jídelnu a kuchyň, druhé poschodí poskytuje rozlehlé kajuty schopné poskytnout veškeré pohodlí až dvanácti hostům. O patro výš se potom rozkládá luxusní majitelovo apartmá s vlastní palubou a také řídící centrum celého kolosálního plavidla.

Ačkoli firma Schöpfer Yachts opět zvedla pomyslný žebříček luxusních jachet opět o stupínek výš, dosud nesdělila světu konečnou cenu, ani přesné datum, odkdy bude možné jachtu Infinitas zakoupit. Dokonalý ultimátní vzhled jachty však již předem zaručuje zájem ze strany movitých nadšenců, kteří propadli kouzlu plavení se po nekonečném prostoru vodní hladiny. A pak už stačí pouze určit pár šťastných spolupasažérů, zvednout kotvy a divoká plavba plná nezapomenutelných zážitků může začít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here