Hunter 31: Komfort za rozumnou cenu

0
1158

Pokud chcete loď se solidním charakterem, která činí plavbu snadným a cenově dostupným zážitkem, měl by být Hunter 31 vaší volbou číslo jedna. Nástupce 306ky pod vedením Glenna Hendersona a jeho týmu přichází s výbornou kombinací všech atributů charakteristických pro jednoduché plachtgění. Použitím nejnovějších technologií a menších a lehčích prvků vytvořil Hunter loď, která si stále zaslouží naše doporučení.

Vysoký poměr zátěže a nízká úroveň programu plachtění dovolují této lodi ve vánku stát na „vlastních nohou“ a nádherně se plavit v slabém až mírném větru – dokazuje to díky nové konstrukcí a výbavě s nižší hmotností kombinované s jedinečným tvarem trupu – včetně přídě.

S kokpitovým obloukem nebo “střešní výstuží” se kokpit pyšní širokým otevřeným prostorem, který je ideální pro každou rodinu nebo pár. Loď se pyšní systémen přímého pohonu . Snadný přístup v zadní části přes bezpečnostní lano dovoluje člověku vstoupit na dokonale integrovanou koupací platformu, na níž je nastupování do nafukovacími člunu jednoduché. Vzadu najdete také teplou i studenou sprchu. S její klasickou B & R výbavou nemá žádné výstuhové prvky, poskytuje nádherný pocit otevřenosti.

Lana jsou vedena dozadu a hlavní plachty je jednoduše skvělé s více než adekvátním úchopovým systémem otěžně hlavní plachty i s dvěma navijáky o velikosti 16 palců. Ovládání hlavního jezdce je umístěno na “střešní výstuži”, ale je k dispozici k okamžitému použití za každých podmínek.

Prostorné protiskluzové paluby vytvářejí pocit mnohem větší lodě a vpředu umístěná kotevní přihrádka je více než dostatačující pro loď této velikosti. Zatímco cynik ve mně si myslí, že je to možná snaha o přenesení váhy zezadu, chápu také úsilí Hunteru zaměřit se i na drobné detaily, které mohou vylepšit pocit z plavby. Na lodi je dost místa, abyte mohli pohodlně projít dopředu a neztratit pocit bezpečnosti díky dvojitým bezpečnostním lanům a madlům.

Takeláž, ta znamená známé ráhno Selden, které podpírá velkou hlavní plachtu, jež je kompletní s efektivním vrstvícím systémem, duálním / jednoduchým refovacím a standardním kosatkovým skládacím systémem.

V podpalubí najdete úžasný interiér. K jeho dobrým vlastnostem patří příjemný široký vstup i snadný přístup k motoru (pokud je třeba). Všude jsou použity tkaniny s novým designem a použit je výhradně laminovaný Everware teak a cezmínový dub v kajutě, známý pro svou trvanlivost a snadnou údržbu (nyní jde o standard v mnoha lodích Hunter).

Standardní kuchyňka ve tvaru L má velkou ledničku, sporák s dvěma hořáky a kuchyňskou linku Corian s množstvím prostoru; celkově jde zde dostatek místa pro větší ledničku, sporák a dokonce i mikrovlnku. Ani jeden z těchto doplňků by nebyl mimo určené místo – kuchyňka je designování tak, aby se přizpůsobila téměř všemu.

Dalším chytrým tahem v podpalubí je navigační stanovište, prvek, při kterém muselo v tomto modelu střední velikosti dojít ke kompromisu, poskytuje však dostatek pracovní plochy a snadný přístup k rádiu / vysílačce a elektronickému panelu. V hlavní kajutě najdeme kouzelný teakový rozkládací stůl, za který se snadno usadí 6 osob; dole je dostatečný prostor na to, aby jste prošli do přední kajuty. Světlý interiér je výsledkem nepřebernému množství stropních svítidel a otvorů.

Přední kajuta je obrovským překvapením, působí dojmem jako u mnohem větších lodí – návrháři toho dosáhli přizpůsobením tvaru předního trupu. Příjemný otvor na palubu dodává dostatek světla. Kajute také překypuje úložným prostorem a dokonce má i závěsnou cedrovou skříňku na levém boku. Směrem dozadu je soukromá kajuta, která rovněž poskytuje dostatek prostoru a pohodlí.

Samostatná koupelna na levém boku naproti kuchyňce má zcela oddělené WC, umyvadlo a sprchu. Objem nádrže s vodou není vůbec omezující, pyšní se 50ti galónovou nádržemi se sladkou vodou krytou pětigalónovým ohřívačem vody.

Celkově je Hunter 31 výbornou lodí, která nabízí poměrně velké množství luxusu za excelentní cenu.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server NaPalubu.cz, jediný český magazín z oblasti lodí, charteru a života na moři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here