Hon na sen: Student designu vyrukoval s Lamborghini!

1
1389

Každý máme pod pojmem úspěch vlastní představu, co pro něj znamená a jak ho dosáhnout, stejně tak jako si chceme plnit vlastní sny… Jenže cesta může být krkolomná, někteří vzdávají, jiní ztroskotávají na překážkách, další zase sejdou z cesty nebo nejsou dostatečně vytrvalí. Není to jednoduché, ale máme zde pro vás ukázku opravdové vůle dosáhnout svých cílů a překonat veškerá úskalí! Student průmyslového designu na parmské univerzitě se rozhodl dát světu vědět o svém talentu, vůli a úsilí. Vzal to nejlepší, co v sobě měl a transformoval to do jedinečného návrhu, parafráze na Lamborghini Gallardo Superleggera!

Smísil svůj talent a schopnosti se vzorem kompaktního Gallarda a se španělským temperamentem dřímajícím v podobě bizarního festivalu Toro Embolado, kdy býci pádí nočními ulicemi měst s hořícími koulemi připevněnými na rozích. Dal tak vzniknout energické studii možného vzhledu následníka opěvovaného modelu, který působí stejně agresivně jako zuřící býk ve značce automobilky, stejně svižně a zarputile jako býk ve španělských ulicích a stejně rychle a neohroženě jako neviditelný americký letoun Stealth. Vzápětí jeho studie obletěla svět.

Není lepšího doporučení než obdivu samotných lidí, potenciálních zákazníků, a ten si Luca svou prací dokázal opravdu získat. I přes výtky profesionálů nebo různící se vkus publika se nepochybně zapsal do paměti všech, kteří mají s automobily cokoliv společného. Kdo ví, kde ho uvidíme za pár let! Jeho poslední práce totiž není žádným výkřikem ze tmy, pracuje soustavně a usilovně na návrzích supersportů, studiích a modelech současných hitů nejlepších značek i na automobilových doplňcích. Svou inspiraci, talent a cit pro křivky rozšiřuje i působivým fotografováním…

Ale zpět k Lambu, to totiž svým brutálním vzhledem zvedlo zájem napříč celým světem a média najednou o mladém designérovi chtěla vědět všechno. Jeho divoký design s interiérem výrazně posunutým vpřed jednoduše uchvátil! Ostré hrany auta společně s masivními vstupy vzduchu a proporcemi po vzoru Gallarda i bez patřičného loga naprosto dokonale vystihují svou příslušnost, auto je jako voják, který svým výrazem a postojem dává viditelně najevo, ke které rotě patří. A to je ten správný směr, společně s prezentací dalších prací jako je dlouholetý projekt Formule Student pro mladé talentované jezdce nebo vzpomínkou na známé Ferrari Dino, si Luca připravil dokonalou půdu pro budoucí úspěch. Setrvat a nikdy se nezastavit, to je základ úspěchu!

Samotný Luca Serafini byl pravděpodobně obrovským zájmem sám překvapen a komentoval vznik vozu jako postupný proces: „První jsem vycházel z výběru vhodného jména – Toro Embolado, které mě nasměrovalo k vytvoření tohoto konceptu. Pak jsem si vzal rozměry Gallarda a začal jsem definovat hlavní linie ve velmi vyhraněném a neústupném stylu.“ Co z toho vzniklo, můžete posoudit sami, stejně jako další jeho práce. Necháme se tak překvapit, kam až to svou pílí a houževnatostí mladý designér dotáhne! Po ukončení posledního ročníku studia by se rád věnoval vlastní tvorbě na volné noze, ale nikdo by se nedivil, kdyby po něm záhy sáhla jedna z obřích automobilek a vypěstovala si z něj mladý klenot!

1 komentář

  1. Vzal fotku zraloka bieleho pred utokom a vytvoril dizaj … jednoduche 🙂 BMW to uz predlohu zraloka pouzilo v trocha civilnejsej verzii .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here