Breitling for Bentley: Spojení dvou titánů

0
1444
Bylo nebylo, existovaly dvě značky sdílející stejnou filozofii. Stejnou vášeň pro dokonalé mechanismy. Stejnou kombinaci hodnot jako jsou prestiž nebo výkon. Stejné dědictví excelence symbolizováno okřídleným písmenem B. Vrána k vráně sedá, Breitling Bentley si hledá.
 V dnešním světě vysoké hodinařiny je přirozené, že značky produkují limitované kolekce pro vlastníky neobyčejných automobilů. Vlastníte-li Mercedes AMG, nosíte IWC Ingenieur (článek zde), jezdíte-li v Aston Martinu, neunikly vám Amvox od Jaeger le Coultre. A pokud vám v garáži dělá radost Bentley, hodinky Breitling jsou povinnou základní výbavou!
Breitling, lídr v oblasti mechanických chronografů. Bentley, stvořitel legendárních automobilů. 123 let zkušeností s měřením času a 88 let snahy překračovat jeho limity nejvyšší rychlostí. V historii obou firem naleznete jeden významný milník, který znamenal pro obě značky zařazení mezi špičky ve svém oboru. Roku 1952 byl zrozen Navitimer (článek zde) a R-Type. Chronograf dodnes kralující leteckým hodinkám a nezapomenutelný vůz s nesmrtelným designem. Model Bentley Motors T je odkazem této události – na zadním sklíčku objevíte vyryté linie tří fází vývoje legendárních kupé: Speed Six, R-Type a Continental GT.
Dříve než si představíme další modely, dovolte mi uvést následující odstavec jedním slovem: Fascinující! Přesně tento dojem získáte z možností úprav libovolných hodinek z této kolekce. Důvod je prostý, Breitling pro vás vyrobí hodinky s číselníkem a řemínkem přesně v barvě laku a čalounění vašeho vozu! Pokud chcete něco ještě více výjimečného, u vybraných pouzder můžete zvolit číselník z perleti, i když si nejsem jistý, zda anglická hvězda na poli luxusních vozů pro vás udělá to samé s vnějším lakem…
Bentley 6.75 je nutností pro každého vlastníka ultimativní limuzíny Arnage. Název jasně ukazuje na zdroj inspirace – osmiválec s obsahem 6,75 litrů disponující brutální sílou 500 koní v kombinaci s kroutícím výkonem 1000 Nm! Uvítejte na svém zápěstí model inspirovaný jedním z nejpozoruhodnějším motorů současnosti a jako bonus se můžete kochat pohledem na zadní víčko upravené do podoby pětipaprskového ráfku. V nabídce dále září Bentley GT, který je s průměrem pouzdra 44,8 mm nejmenším oproti ostatním gigantům s rozměrem 48,7 mm! Bentley Perpetual hostí příznivcům haute horlogerie již známou komplikaci věčného kalendáře, kterou si již prostřednictvím tohoto limitovaného kousku vychutnává 150 lidí.
 Těšíte se na závěr a očekáváte, že se budeme řídit heslem to nejlepší nakonec? Ano, budeme. Breitling totiž v posledním modelu představuje vrchol svého umění – tourbillon! Nehledě na to, že se tímto zařazuje mezi špičku výrobců klasických hodinek, jde ještě dále… Indexy na číselníku jsou vyrobené z ručně opracované perleti, za zadním safírovým sklíčkem se po obvodu ukrývá kroužek z vzácného dřeva, které se používá výhradně při úpravě vozů Bentley její ultimativní divizí Mulliner. Dokážete si představit, na jaké úrovni musí Mulliner být, aby mohl vylepšit už natolik výjimečné vozy? Ohromující… Právě z takto nebesky vysoko stanoveného standartu si bere příklad dokonalost zpracování tohoto vrcholného modelu. Samozřejmostí je omezená výroba několika málo kusů ročně, tudíž si pohled na odhalený tourbillon vpředu a svoje ryté iniciály skrze zadní sklíčko vychutná opravdu jen pár lidí. Přidejte se k nim a získejte předmět předávaný s dojetím a hrdostí z generace na generaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here