GoldVish „Le million“: Nejdražší mobil na světě.

0
1804

Mezi výrobce luxusních mobilních telefonů patří například Vertu, Mobiado, TAG Heuer nebo DBTEL. Z obyčejných mobilů umí vymáčknout maximum luxusu také různí úpravci. Jedním z nich je velmi úspěšný Gresso, který dokáže přímo zázraky. Ani jeden z výše zmiňovaných mobilů se ale nemůže rovnat modelu GoldVish „Le million“.

Nejdražší mobilní telefon planety nabízí švýcarská společnost GoldVish, jedná se o limitovanou edici ’Le million’ Piece Unique. Na první pohled každého jistě zaujme jeho nezvyklé designové provedení. Horní i spodní roh telefonu jsou efektně zahnuty každý na jinou stranu.

Telefon je vyroben z 18karátového bílého zlata a posázen 120karátovými diamanty. Zadní stranu telefonu zdobí pás z krokodýlí kůže. Tento pás je vyměnitelný a může mít až dvanáct různých barev. Podle použitých materiálů se dá předpokládat, že tento kousek bude lákat spíše ženské oko nežli tvrďáky chlapy.

Celý design má na svědomí Emmanuel Gueit. Své bohaté zkušenosti s designem čerpal z navrhování různých hodinek nebo šperků. Tento kousek se mu skutečně povedl.

Díky použitému materiálu není telefon zrovna ultra lehký. Jeho hmotnost 360 gramů je ale důkazem, že na výrobu byly použity skutečně kvalitní a drahé materiály.

A co nejdražší telefon na světě umí? Už předem jistě tušíte, že poslední hit mobilních technologií to nebude. GoldVish „Le million” pracuje ve všech čtyřech pásmech GSM a také podporuje datové přenosy EDGE. Rozlišení obrazových bodů má 176 x 220 a zobrazuje 262 000 barev. Celý displej pro úplnost kryje safírové sklo.

Telefon dokáže fotit dvoumegapixelovým fotoaparátem, přehrává MP3, k dispozici je zde rádio FM, paměť 2GB a možný je i přenos dat pomocí bluetooth. Dále můžete využít e-mailového klienta nebo hlasový záznamník. Pohotovostní režim baterie telefonu vydrží až 400 hodin.

Tento originální kousek ale není žádnou novinkou. Na trh byl uveden již v roce 2006 na evropském Milionářském veletrhu. A i když svým vzhledem patří do ruky spíše ženám, zakoupil si ho ruský podnikatel. Možná ho ale daroval nějaké šťastné ženě. Ve chvíli prodeje vše registrovali zástupci Guinnesovy knihy a prodej mobilu za 1 milion eur je od té doby světovým rekordem zapsaným ve známé knize.

Není ale proč zoufat, jestliže vládnete jedním zbytečným milionem eur, můžete telefon získat. Vyrobeno bylo dokonce 100 kousků, ale nečekejte, že zavítáte do Prahy na Pařížskou a máte vystaráno. V České republice bohužel telefon není k dispozici k prodeji. Můžete se ale směle obrátit přímo na švýcarského výrobce a na speciální vyžádání mobil objednáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here