Globecruiser 2008: Procestujte svět v luxusním karavanu!

0
1374

Pokud i vy chcete cestovat ve vlastním karavanu, ale za žádnou cenu byste se nevzdali tolika potřebných vymožeností, jimiž oplývá váš domov – ať už jde o běžný splachovací záchod, velkoplošnou televizi, nebo pohodlnou sedací soupravu – zaměřte svůj zájem na rakouskou značku Action Mobil a jejich čerstvou novinku s honosným jménem Globecruiser 2008.

Robustní vzhled, který nápadně připomíná vojenský obrněný vůz vás bezpochyby zaujme už na první pohled – a nejenom vás. Představte si užaslé pohledy ostatních kempujících, až mezi jejich karavany zaparkujete svůj luxusní vůz, který působí dojmem, jako by se práve vrátil z vítězného tažení slavným závodem Paříž – Dakar!

Nákladní vůz značky MAN ve svých útrobách skrývá komfortní vybavení, připomínající menší hotelový pokoj. Ani řidič však nezůstane ochuzen o všechen luxus, který si po dobu cesty budou užívat jeho spolucestující. Pro jeho pohodlí je tu vyhřívané odpružené sedadlo, vyrobené z pravé kůže, a každému, kdo se na něj usadí, zaručuje nadmíru příjemné řízení tohoto titána.

Ve své moci budete mít šestiválcový motor s objemem 12,8 litru a výkonem asi 530 koní, což sice není moc příznivá zpráva pro světové ekology, ale to vám radost z jízdy rozhodně nezkazí. Řídíte přece kolos o váze 21 tun, a takovou moc jistě nemáte v rukou každý den, tak proč byste si to náležitě neužili!

Vydejme se tedy na cestu. Nezapomeňte natankovat monstrózní nádrž, jež pojme neuvěřitelných 860 litrů nafty a jedno samotné naplnění vás bude stát přibližně 800 dolarů (15 000 korun). Na oplátku tato cena slibuje dalekou cestu kamkoli si zamanete. Ale automapu můžete s klidným svědomím nechat doma – součástí základního vybavení je špičková navigace, se kterou se jen tak neztratíte.

Za drsnou slupkou militantně vyhlížejícího vozu se ukrývá vybavení schopné uspokojit i nejnáročnější požadavky všech cestovatelů. O přívod energie se starají solární panely, které pokrývají střechu, a přívod vody zase zajišťuje zásobník s kapacitou 550 litrů vody. I když se ve svém voze vydáte do nejzapadlejších koutů zeměkoule, díky svému jedinečnému vozu se budete cítit skoro jako doma. Protože až vás omrzí oblíbené tradiční kratochvíle kempujících, jistě oceníte možnost odpočinout si v pohodlné posteli, shlédnout svůj oblíbený pořad na velkoplošné obrazovce a osprchovat se v teplé vodě.

Přicházíme k nejméně zábavné části, a sice k placení. Základní cena Globecruiseru 2008 byla stanovena na 430 000 eur (10,4 milionů korun), ale výrobce dodává, že se specifickými požadavky klienta se částka může vyšplhat mnohem výše. Ať už si ale pořídíte základní model, nebo si svůj interiér patřičně vyšperkujete, vaše cesta určitě nezůstane bez povšimnutí, protože vás po celé trase budou provázet zvědavé oči přihlížejících.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here