Fascinace týdne: Aston Martin One-77, legenda přichází

0
1364
„Je ztělesněním veškerého umění a všech emocí. Je naším vyjádřením pojmu Aston Martin. Co tu vidíte, je to, jak vnímáme dokonalost“, popisuje One-77 Dr. Ulrich Bez, předseda a výkonný ředitel takřka z mrtvých povstalé ikony automobilové historie. Představa na počátku byla jednoduchá a prvotní otázka zněla: „Jak bychom se chovali na základě rozhodnutí vytvořit vůz, který bude zastoupen pouhými 77 exempláři?“

Takový vůz nutně musí být odlišný od všeho, co jsme kdy postavili. Slovo „výroba“ je příliš povrchní. „Tvorba“, ano, to je to slovo. „Krása“ může být pomíjivá, krásné vozy už zde byly. „Umění“, ano, budeme dělat umění. Proměníme známé v neobyčejné. Které hranice dokážeme posunout? Pouhých 77 vozů je samo o sobě výtryskem potenciálu a možností. Můžeme dělat mnoho věcí jinak a mnoho věcí poprvé. Takže, jak by mělo vypadat 77 nejvíce žádaných předmětů na Zemi?

Tento myšlenkový proces se spustil v hlavě ředitele designu Astonů, Marka Reichmana, jako odpověď na prvotní otázku Dr. Beze. Astoni vždy disponovali nejvyšší úrovní zručnosti, zpracování, designu a technologie. Na druhou stranu jim nikdy nezáleželo na tom, zda je maximální rychlost vozu 305 nebo 315 km/h. Pouštět se do závodů o nejvýkonnější nebo nejrychlejší žihadlo vnímali spíše jako mladistvou nezralost. To opravdu důležité byly lidské emoce, vnímání, tajemnost tvarů a dokonalost proporcí. Co cítíte, když přijíždí Aston Martin? Kým jste, když usednete za jeho volant? Právě tyto esenciální hodnoty jsou nasáklé v každém jednom záhybu a linii One-77.

Nikoho již nepřekvapí, že název vychází z omezené tvorby pouhých 77 kusů. Každý jeden se bude v nesčetně detailech lišit od druhého. Budou postaveny přesně na míru svým majitelům. A když se u Astonů řekne přesně, myslí se přesně. Vezmou vaše míry, výšku, hmotnost, tvar páteře, délku krku a doslova vás obalí luxusním kokpitem. Srdcem vozu bude dvanáctiválcový motor o objemu 7.0l a výkonu 700 pravých plnokrevných koní. Aston Martin detaily odhaluje postupně, ale o ceně jednoho milionu liber se nespekulovalo ani chvíli. Přesto každý z vás, kdo disponujete v přepočtu 31 miliony korun, tiše plačte. Všech 77 unikátů je totiž již prodáno.

Útěchou každého obdivovatele Aston Martinů ovšem může být fakt, že Dreamlife.cz je zde s vámi a veškeré novinky, fotografie a parametry One-77 dodáme na zlatém podnosu a společně prozkoumáme.

„V současnosti nemáme kam dál kráčet, jsme na zenitu našich možností. Cokoli lepší přinese již jen budoucnost. One-77 je pro Aston nejkrásnější vůz v dějinách“, Dr. Ulrich Bez

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here