Fascinace: Sony a Apple vyzývají švýcarské magnáty

0
1531

196542_10150107138322101_1327599_n

Majitelé luxusních hodinek se spokojili s tím, že jejich hodinky nezměří teplotu, tlak vzduchu, neuloží GPS pozici nebo nevyšlou zprávu na druhý konec světa. Účelem luxusních hodinek je, a vždy zpravidla bylo, ukázat, že patříme mezi ty, kteří si jdou za svým cílem. Mezi ty, pro které je úspěch častým společníkem. To švýcarské hodinky za milion jasně sdělí, má to však své ale.

Jsou tu totiž moderní technologie, jež opět velmi ostře zasáhly svět luxusu. Koneckonců i bohatí sledují nejnovější technologie, podle nichž si pořizují nejmodernější notebooky či telefony. Trendem se ovšem stávají hodinky, které plně nahrazují telefony. Od prvních konceptů Sony Smartwatch uběhla dlouhá doba, nyní se však na trhu objevil mnohem těžší kalibr – luxusní hodinky s technologií těch nejlepších telefonů.

Hlavními úderníky jsou Sony a Apple, z nichž každý táhne technologii hodinek pod jiným operačním systémem, cíl však mají společný. Luxusní hodinky, na kterých lze sledovat film, psát si na ně poznámky, vést obchodní jednání, telefonovat, poslouchat hudbu, jsou atraktivní vizí pro nejednoho z nás. A pokud se začnou používat speciální hodinky namísto telefonů, můžeme říci, že se prolomí hranice mezi luxusem a praktičností. Nikdo by nepoužívat starý telefon s jednou funkcí jenom proto, aby ukázal svoji prestiž, zvítězil by jistě moderní dotykový high end.

“Bylo by domýšlivé se domnívat, že tento druh hodinek by nedokázal konkurovat švýcarským hodinkám”, řekl Jean-Claude Biver, šéf švýcarského giganta Hublot.

Švýcarští magnáti neberou tuto hrozbu na lehkou váhu. Žádná smetánka jistě nebude na ruce nosit jedny hodinky kvůli prestiži a další kvůli ostatním věcem. Jak tento boj dopadne, je zatím ve hvězdách.

Vzhled a cenu s luxusními hodinkami nemá cenu porovnávat. Porovnávat však funkce pokročilých hodinek se zabudovaným Androidem s hodinkami se strojkem je jako porovnávat kosmickou loď z budoucnosti a rikšu taženou oslem. Švýcarští výrobci zatím spoléhají na to, že bohatí dají přednost švýcarskému zlatu před čínským křemíkem, jak dlouho to ovšem vydrží? Nechme se překvapit. Co vede u vás – technologie či luxus?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here