Cadillac a plánovaný comeback s CTS-V kupé

0
1608

Jak již bylo řečeno – výroba tohoto vozu započne ještě v tomto roce a rozhodně nebudeme mluvit o nějakém podprůměrném vozu z této slavné stáje. Jeho pohon bude mít na starosti mechanicky přeplňovaný osmiválcový motor s objemem 6,2 litru, který bude disponovat vcelku úžasným výkonem 415 kW (zhruba 564 koní), přičemž tato síla bude přenášena na zadní nápravu pomocí mechanické či automatické šestistupňové převodovky. Pokud však budeme diskutovat o technických zdokonaleních na tomto vozu, pohon vozu dozajista nebude tím nejzajímavějším prvkem.

Automobil je vybaven systémem adaptivních tlumičů, které za pomocí senzorů snímajících povrch silnice doslova nastaví podvozek automobilu tak, aby byla zajištěna adaptace vůči nerovnému povrchu vozovky. S tímto faktem se ruku v ruce nese k potenciálním kupcům tohoto vozu pozitivní fakt – systém pro nastavování podvozku disponuje režimy, jenž zásadním způsobem ovlivňují jízdní vlastnosti vozu. V případě Cadillac CTS-V kupé mluvíme o režimech komfort a sport, jejichž vlastnosti asi není třeba příliš popisovat.

Tento nový Cadillac ve svém vzhledovém pojetí kombinuje agresivně vypadající komponenty pro vstup vzduchu spolu s nenápadným designem karosérie vozu. Pokud se tedy na vůz podíváme, jistě nás ani nenapadne, že se jedná o automobil ve své kategorii vozů tak trošku nadstandardní.

Při pohledu do interiéru automobilu nás napadne nejspíš jen klasické: ‚no zkrátka luxusní automobil‘. Cadillac CTS-V je totiž luxusní automobil se vším všudy, takže ani interiér nezaostává za ‚našlápnutými‘ technickými parametry. Samozřejmostí u vozů takovéhoto rázu je navigace, a tak zde samozřejmě nechybí. Konkrétně zde budeme mluvit o navigaci s výklopným displejem a pevným diskem o celkové kapacitě 40 GB, na který je možné ukládat multimédia či mapové podklady pro navigaci. A když už padla zmínka o multimédiích – vůz je vybaven precizním audio systémem  od špičkového výrobce zvukové techniky Bose.

Cadillac CTS-V je jednoduše řečeno průlomový bod pro výrobce těchto vozů, který budoucím kupcům nabídne něco více než předchozí modely stejné značky. Pokud chcete pod svým tělem cítit sílu decentně vypadajícího super sportu, počkejte si, až Cadillac oznámí příchod nové éry nejen amerického automobilismu s modelem Cadillac CTS-V.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here