Aston Martin One-77 odhalen u jezera Como!

0
1644
Samotné místo konání této prestižní výstavy byste těžko mohli zvolit lépe než právě u jezera Como. Jedna z nejdražších a nejprestižnějších oblastí k bydlení přitahuje již po desítky let milionáře ze všech koutů světa. V oblasti severní Itálie u hranic se Švýcarskem také naleznete některé z nejslavnějších silnic k perfektní jízdě ve vašem supersportu. A když už jsme u nich, představíme vám některé perličky letošního ročníku Concorso D’Eleganza Villa d’Este.

V soutěži o nejlepší koncept supersportu pro rok 2010 se utkalo hned osm značek: Fisker, Rinspeed, Mindset, Morgan, Infiniti, Perana, Aston Martin a Stile Bertone. Prakticky jednomyslně bylo rozhodnuto o vítězství do toho dne mýty opředeného Aston Martin One-77. Britský supersport zvedl krevní tlak i zarytým flegmatikům. Vždyť ani na Ženevském autosalonu Aston Martin neodhalil více než pravý přední nárazník, zbytek vozu byl zahalen do přiléhavého plátna.

Technických informací k One-77 je poskromnu jako šafránu. Srdcem mu je 7.3 V12 s výkonem 700k. Původně se mluvilo o zrychlení z 0 na 100 za 3,5 vteřiny, ale v posledních rozhovorech ředitel Aston Martin Dr. Ulrich Bez naznačil, že se tento parametr podařilo srazit pod tři vteřiny. One-77 by podle jeho slov měl být nejrychlejší silniční vůz v dějinách a zážitek z jízdy v něm se nebude podobat ničemu, co bylo možné dosud zažít. A my těmto jeho slovům věříme. Pro vůz, kterého se má vyrobit pouhých 77 kusů, si jistě konstruktéři Aston Martin připravili do rukávu nějaké ty historické milníky.

Po designové stránce je One-77 skvost. Základní rysy společné pro všechny vozy Aston Martin nové doby sice zůstaly, ale jsou ztvárněny v podstatně epičtější rovině. Žebrování přední masky je stylizováno živočišně a stále si říká o vaši pozornost. Aerodynamické a ventilační průduchy sbíhají z čela vozu průrvou pod přední blatníky a vytváří efekt, který dosud automobilový průmysl nezaznamenal. Výrazné boční průlisy jsou u Aston Martin neobvyklé, zato záď je samotnou esencí designu této značky. Mohutná zadní kola, rozšířené blatníky a agresivní difuzor dávají jasně najevo, jakou rychlostí a výkonem bude One-77 na silnicích vládnout. Vpravo článku naleznete úplnou fotogalerii Aston Martin One-77 z každého myslitelného úhlu včetně interiéru a pohonné jednotky.

Sté výročí založení si na Concorso D’Eleganza Villa d’Este připomenula jiná značka opředená mýty – Bugatti. Pouto ke svým kořenům rozhodně nezapře, a tak se zde bok po boku setkaly čtyři slavné závodní modely Type 35 se čtyřmi speciály Bugatti Veyron. Každá z dvojic byla ztvárněna ve stejných barvách a nesla jméno jednoho ze čtyř slavných jezdců stáje Bugatti: zelená – Malcolm Campbell, bílá – Hermann zu Leiningen, červená – Achille Varzi a modrá – Jean-Pierre Wimille. A že je co oslavovat dokazuje i informace ze 7. března 2009, kdy byl svému majiteli doručen dvoustý kousek Bugatti Veyron.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here