Dunton Hot Springs: Vítejte ve městě duchů!

1
1487

Ne, toto není článek z osobního rozvoje, dokonce se nejedná ani o úvod “inspirujícího” příběhu Butche Cassidyho z kategorie Svět úspěšných. Historka stojící na skutečných základech slouží pouze a jenom k navození správné atmosféry doby, kterou nyní máte šanci prožít i vy. V luxusním letovisku Dunton Hot Springs.

Uprostřed vysokého pohoří San Juan se kdysi usadila malá komunita horníků a ti zde vybudovali skromnou vesničku Dunton s několika prostými chatkami a nezbytným hostincem. Doba osídlení však netrvala dlouho a budovy pak po mnoho desítek let chátraly. Před jasnou zkázou je zachránili bohatí investoři s jasnou myšlenkou a odvážným cílem, a sice kompletně Dunton zrekonstruovat jako luxusní letovisko a vdechnout tak celé přilehlé oblasti nový život.

„Navrátili jsme krásný historický kout Colorada zpět k životu. Dunton Hot Springs Resort & Spa je romantické ‚město duchů‘ ležící v pozoruhodném horském údolí. Je skvělé objevovat pečlivě zrenovovaný ráj na zemi, který nabízí prvotřídní služby a nekonečný komfort v kombinaci s jedinečným dobrodružstvím.“

Letovisko Dunton Hot Springs spoléhá na to, že pověstná magie, která sem údajně před lety zavedla lupiče Cassidyho, může přilákat i záplavy turistů toužících po neobvyklé dovolené v nadmořské výšce 2500 metrů. 

Po příjezdu do kolonie, která je jako vystřižená z americké éry zlaté horečky, se hostů ujímá pečlivě vybraný personál a přiděluje jim jednu z dvanácti autentických chatek, nebo – pro odvážnější – velký stan týpí. Žádná chatka není úplně stejná jako ostatní, každou určují výrazné distinktivní rysy, ale i jemné detaily zřejmé až po podrobnějším prozkoumání.

Původní rukama stavěné dřevěné domky zlatokopů z předminulého století byly citlivě zrekonstruovány těmi nejlepšími řemeslníky a obdařeny luxusním vybavením, za které by se nemusely stydět ani přední světové hotely. Všechen luxus ale bezpochyby ještě umocní (a nebo možná doslova přebije) výhled na zasněžené vrcholky přilehlých hor a nekonečná hra světel a stínů měnící vzhled údolí v závislosti na aktuální poloze slunce.

Dalším dobrým důvodem, proč se vypravit do tohoto zapadlého koutu Severní Ameriky, jsou minerální horké prameny s tradiční načervenalou barvou a teplotou mezi 30 a 40 oC, které pro své blahodárné účinky využívali už domorodí indiáni. Do teplých pramenů se po náročném dni můžete ponořit nejen ve venkovním a krytém bazénu, ale i v nedalekém potoce.

Dunton Hot Springs patří mezi náš Top 10 seznam oblíbených světových míst – romantický a magický zážitek, který lze těžko popsat slovy,“ píše cestovatelský časopis Luxury Travel Magazine. Pokud tedy částka mezi 5 a 10 tisíci korun za noc příliš nezasáhne do vašeho rozpočtu, rozhodně byste si tento zážitek ve starobylém městě duchů neměli nechat ujít!

1 komentář

  1. Opravdu nádhera 🙂 Díky za tip. Nechám si ho v záloze do budoucna. Přeju víc takových povedených článků! 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here