Dior Diorette: Šperky plné barev a života

0
2219

Luxusní a originální kolekce šperků Dior Joaillerie svou výjimečností dokáží vykouzlit pocit, že i šperky se mohou „oblékat“. Designérka Victoire de Castellane, která dříve navrhovala šperky pro Chanel, začala svou barevnou představivost zhmotňovat ve špercích pro módní dům Dior od roku 1999 a její kreativita a smysl pro detail potvrdily, že je na správném místě. V roce 2001 založila pro Dior v Paříži první obchod se šperky. Dnes již naleznete tyto obchody po celém světě.

Jednou z nejnovějších kolekcí šperků, která jistě stojí za zmínku, je kolekce Diorette. Už při prvním pohledu vyvolá pocit rozkvetlé letní louky, kterou se Victoire nechala inspirovat. Jak sama říká: “Pouhé diamanty jsou studené,” a ona má ráda šperky plné barev a života. Barvy a detaily zvolila velmi precizně a tuto barevnou škálu významně doplnila právě diamanty.

Kolekci tvoří mohutné, nepřehlédnutelné prsteny s jednoduchým názvem „Prsteny Diorette“, které přestože jsou bohatě zdobené, nevyvolávají pocit přeplněnosti. Victoire vytvořila pět typů těchto prstenů v různých kombinacích. Barvu podtrhuje volba drahých kamenů. Do prstenů ze žlutého zlata vsadila ametyst, který prsten ladí do fialového nádechu nebo citrín, který naopak nádech barví do zlata. U studenějších tónů zvolila bíle zlato s modrým akvamarínem nebo starorůžovým morganitem. Drahé kameny obklopila nalakovanými motivy květin, motýlů i slunéček sedmitečných a do středů květin vsadila  menší drahé kameny a diamanty, které podtrhují krásu celého šperku.

Dále je kolekce tvořena „náušnicemi Diorette“, které jsou jednodušší a pro skvělé doplnění prstenů Diorette je jejich základem opět bílé nebo žluté zlato.

Pro romanticky založené ženy, které preferují jednoduchost tvarů, Victorie vytvořila v této kolekci dva prsteny, kde každý představuje pouze jediný motiv. Ve žlutém zlatě prsten „Diorette Marguerite“ („Sedmikráska“) s diamantem na jednom z narůžovělých okvětních lístků a druhý, „Diorette Papillon“ („Motýl“), u kterého diamant zasadila do hlavičky motýlka.

Všechny ženy plné života dozajista ocení propracovanost a krásu jednotlivých šperků. Jen při výběru oblečení k těmto šperkům by měl být brán zřetel na jejich výjimečnost a nenechat je v další změti barev „zaniknout“. U těchto šperků je právě doplňkem oblečení a v jeho jednoduchosti vynikne celá jejich krása. Pohled na ně nás nejen rozzáří teplem, ale přiměje nás se i romanticky zasnít a nechat se na chvíli unášet letní nostalgií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here