Deepak Chopra: Vytváří si hojnost, protože je šťastný!

0
2512

Kvůli nedávné smrti krále popu Michaela Jacksona se o Deepakovi mluví ještě víc. Ve Spojených státech, které považuje za svůj domov, je nejen uznávaným lékařem, ale i celebritou. Jacksona léčil před čtyřmi lety a o jeho nenadálé smrti se vyjádřil jako o pravděpodobné závislosti na lécích. Deepakovy úspěchy jsou však úplně někde jinde –  v jeho síle tvořit, naslouchat, motivovat a harmonizovat.

Když se mladičký lékař se svou ženou Rítou vydali v roce 1970 do Ameriky, působil Deepak jen jako asistent v nemocnici v New Jersey s příjmem 200 dolarů měsíčně. Brzy však odstartoval strmý kariérní vzestup, ale velmi rychle také začal huntovat své tělo pitím a kouřením, aby se tak vyhnul stresu a tlaku, jež na něj jeho náročná profese vyvíjela. Své odhodlání a silnou vůli dokazuje už tím, že se ze dne na den rozhodl pro radikální změnu životního stylu! Jako Ind měl velice blízko k alternativní medicíně, jeho zájem tehdy vzbudila především trancendentální meditace. Opravdový zlom nastal v roce 1981, kdy ho jeden ajurvédský mistr uvedl to tajů  této vědy o životě.

A tak to začalo – Deepak Chopra se začal zajímat o jednotu ducha a těla, o jógu, poselství starých ajurvédských mistrů. Vybudoval si filosofii, kde je vnitřní štěstí důsledek zdravého a spirituálního života. První krok k tomu, říká ve svých knihách jako Nespoutaná energie, Buddha či Jak poznat Boha, je najít si čas na meditaci a ticho. Být jen sám se sebou, poznávat se, mluvit se svým tělem. Rovněž je velice důležité zaměřit se na všechny emoce – jakmile se zejména těm negativním postavíme tváří v tvář, rozplynou se. Vytvoříme si tak i kladný vztah k sobě samému. Další faktor k dobré kondičce souvisí samozřejmě s jídlem, stravou a pohybem. Ten by měl být co nejpřirozenější – proto kniha Sedm duchovních zásad jógy.

Další z jeho úspěšných knih Sedm duchovních tajemství úspěchu i titul Vytváření hojnosti mluví o zákonu a síle afirmací, dále o karmickém zákonu. Svými myšlenkami tak koresponduje s hnutím New Age, ač trošku s prvky hinduismu.

Dnes je tento indický lékař vyhledáván celebritami, přednáší a motivuje lidi na celém světě, úspěšně vede svou lékařskou praxi, vydal přes 50 knih (z nichž se většina stala přes noc bestsellerem) ale pro něj je nejvzácnější život, umění si ho užít a zdroj vnitřního štěstí. A snad právě proto přitahuje tolik hojnosti a dobra…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here