David Kirš: Z ustrašeného kluka sebe-vědomým lídrem

0
2043

Mladý člověk, který neví, co chce jednou v životě doopravdy dělat. Má to tak téměř každý. Víte, že byste chtěli podnikat, ale nevíte v čem ani jak. Pokud se ovšem budete stále držet své myšlenky, jednoho dne přijde zvrat a nakopne vás k vaší vysněné činnosti. David Kirš je toho zářným příkladem. Představujeme vám příběh psaný přímo Davidem, zakladatelem a CEO Firmy 2.0.

david kirš

Od mala jsem snil, že budu podnikat. Mohl za to strýc. Jenže jsem nevěděl v čem. Hodně dlouho…

Vystudoval jsem a začal hned pracovat. A pořád nic. 10 let jsem chodil do práce, můj sen zůstával, ale téma mého podnikání ne. Nic mi nepřišlo dost dobré. Znáte to?

Pak jsem na pozici e-shop manažera řešil jeden konkrétní problém. Rozesílání newsletterů. Začetl jsem se do článků, koukal na videa. Zaujalo mě to. Jak budovat databázi, jak psát emaily, jak používat automatizaci a jak správně komunikovat, aby to lidi bavilo a člověk získal důvěru a mohl přirozeně prodat.

A pak, bum! Email marketing.

Co když bych mohl dělat email marketing? Co? Vždyť o něm pořádně nic nevíš… „Před 2 měsíci ne, ale teď už vím více, vlastně celkem dost, o aplikacích na rozesílání, doručování, o strategii budování databáze, prodejních cestách zákazníků, šablonách emailů, stylu komunikace… je toho dost.“

Ale hlavně se stalo něco zajímavého. Tam, kde jsem dříve neviděl nic, byla najednou obrovská spousta zajímavých věcí, o kterých jsem chtěl vědět víc. Jako bych otevřel dveře do nového světa. Je dobré uvést, že obchod a marketing mě bavil od malička. Pracoval jsem jako obchodní manažer mnoho let, taky mě bavily počítače, internet mě fascinoval, ale to vše jsem tak nějak považoval za přirozené a nijak zvláštní nebo důležité. Prostě mě tyhle věci bavily.

A pak se objevily tyhle dveře email marketingu a za nimi úplně nový svět a taková spousta informací a novinek, o kterých jsem dosud nevěděl, že jsem byl překvapen. Z té doby si pamatuju jednu větu:
„Když jsem já sám, po 10 letech v obchodě a sezení u počítače, věděl o internetovém marketingu a e-mail marketingu pořád tak málo, možná existuje více lidí, jako jsem já, kterým by tyto informace také pomohly.“
A na tomto předpokladu jsem zasel semínko toho, že je čas začít podnikat sám za sebe a udělat další krok.

Šablona na úspěch

Až později jsem si uvědomil, že tento zárodek počátku mého podnikání je vlastně velmi důležitý. Že kopíruje jakýsi vzorec, který může být šablonou pro úspěch. Možná i pro vás. ŘEŠENÍ PROBLÉMU nebo lépe PROCHÁZÍ PROBLÉMEM K CÍLI. Mít problém je v tomto smyslu skvělá věc. Problém nás nutí hledat řešení. Dává nám příležitost se učit. A řešením nějakého problému dostatečně dlouhou dobu se stáváme na tento problém, resp. na to, jak jím projít, jak se dostat za něj, aby tento problém zmizel, expertem.
Ještě později jsem si uvědomil, že toto je vlastně základ celé Expert Industry a oboru Expert Economy. Projít nějakým problémem pod vedením experta (mentora) a tím docílit toho, že problém zmizí nebo již nehraje roli.

Jediný muž

Můj příběh se dál odvíjel pod taktovkou jediného muže. Ten se stal mým průvodcem, mentorem a učitelem. Byť jsem studoval mnoho dalších lidí, můj učitel se objevil.

Dovolím si dál citovat z předmluvy knihy Miliónový expert, kterou jsem měl tu čest napsat:

Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem otevřel Robertův email a v něm četl: „Chystám se vydat knihu Millionaire Messenger od nějakého Brendona Burcharda, znáš ho?“ Usmál jsem se v duchu, pak nahlas a běžel to říct Alici, mojí ženě. Pak jsem zvedl telefon a zavolal Robertu Gajdošovi, nakladateli, který vydal tuto knihu. „Roberte, děláš si srandu, Brendon mi změnil život, je to MŮJ ČLOVĚK a učitel, který mě přivedl k tomu, co od roku 2010 dělám.“

Brendon Burchard. Expert, inspirace, která přišla před lety do mého života a vedla až k tomu, že teď sedím v letadle do Bangkoku a píšu pro vás s velkou vděčností tuto předmluvu. S knihou Miliónový expert jsem se poprvé potkal a přečetl ji až na začátku roku 2012. Rok jsem tou dobou už ale aplikoval strategie a postupy, které kniha popisuje, z Brendonových videí a kurzů. A rok 2012 se později stal také bodem zlomu v mém podnikání a profesionální kariéře experta.

A kdo já vůbec jsem, že…

V sedmé kapitole Miliónový expert (vydává Synergie v dubnu 2016) si později přečtete tuto větu: „A kdo já vůbec jsem, že…“, a tato jediná věta nejspíš způsobila, že jsem začal pochybovat o svých dřívějších přesvědčeních. Přes kariéru úspěšného manažera v distribuční firmě, vystudovaného inženýra na technice, kluka, který seděl u klávesnice od dvanácti, manžela i tátu jsem si stejně pořád kladl otázku: „A kdo já vůbec jsem?“, a odpovídal si: „Nikdo.“

Pokud znáte ten vnitřní hlas, který vás neustále hodnotí a zrazuje od vašich nápadů, zakazuje, abyste něco řekli, abyste se naplno projevili, abyste se za sebe postavili, sdíleli svůj názor, hlas, který navenek tvoří obraz silného člověka, ale uvnitř je slabý a bojácný, tak tento hlas byl se mnou od mých dětských let, ve škole, na gymnáziu i mnoho let v práci. Prostě jsem měl pocit, že ještě pořád nejsem dost dobrý. Že ještě není můj čas. A tak nebyl.

Až pak jsem seděl na parkovišti hotelu Mariott v San José v Kalifornii. A o přestávce třetího dne Brendonova semináře Experts Academy, v ten okamžik, tam na patníku,jsem věděl na 1 000 %, že věci už nebudou nikdy jako dříve. Že můj život se změní.

It’s my time

A skutečně se to stalo. Navíc způsobem, který bych si dříve ani nedovedl představit. Tenkrát tam jsem se poprvé rozhodl následovat inspiraci a také krok za krokem aplikovat postupy, které Brendon Burchard učil. Otevřel se mi nový svět. Svět expertního podnikání, info marketingu a online marketingu.Svět, o kterém jsem do té doby slyšel, ale jak se ukázalo, vůbec mu nerozuměl a ani ho nechápal. Tam pro mě osobně začala doba, o které už teď směle můžu říct: „It’s my time.“

Díky Brendone.

Vrátil jsem se domů. Mým oborem byl e-mail marketing. Provozoval jsem službu SmartEmailing a rozhodl jsem se, že podle Brendonova návodu uspořádám první seminář, napíšu e-book a vytvořím online kurz. A to jsem udělal. Vznikla EmailAcademy. A až při psaní prvního e-booku mi došlo, že o email marketingu vím tolik jako málokdo u nás. Až po prvním semináři jsem pochopil, jakou hodnotu můžu lidem předat a jak jim můžu pomoci. Až po prvním online kurzu jsem uvěřil, že i u nás jsou tisíce a tisíce kupujících zákazníků určených právě přesně pro mě. A pro každého, kdo je bude skutečně chtít.

Splněné sny

Dodalo mi to odvahu. Následovala druhá EmailAcademy, pak třetí a čtvrtá. Dnes už je to více než +50 mil. v prodejích expertních produktů, překonaná bláznivá hranice vydělat 5 mil. Kč za hodinu, tři desetimiliónové kampaně v řadě, 180.000 kontaktů v databázi, kniha Miliónový e-mail, +3.000 lidí v mých placených kurzech, +1.500 lidí na živých seminářích a mnoho splněných klukovských snů. Tady v České republice, v oblasti, o které si lidé před rokem 2010 mysleli, že to u nás fungovat nebude.
Digital summit_vackova (30)
Objevil jsem svůj zlatý grál, své miliónové impérium. Pochopil jsem, že jen já sám jsem svým miliónovým impériem, a rozhodl se pak toto mé zjištění poslat dál a učit z mých zkušeností další lidi, jak svůj talent uvidět, vystavět kolem něj podnikání, pomáhat a tím vydělávat. Tak vznikly další kurzy – Miliónové impérium, Online Academy, EmailAcademy 2.0 a můj nejnovější trénink Prodej svůj talent

Je Expert Economy realitou i u nás? Ano. Její součástí jsou dnes již stovky a stovky lidí v Čechách a na Slovensku, kteří uviděli svou hodnotu, rozpoznali svůj talent a začali kolem něj tvořit expertní byznys.

Je možné vydělat peníze tím, co Expert Economy přináší? Ano. Skvělé a milé peníze, které vyděláváte tím, co milujete, a tam, kde máte nadšení a vášeň. Když vydržíte dostatečně dlouho.
Může se expertní podnikání stát smyslem života i pro vás a můžete tak změnit život mnoha dalším lidem? Ano. Stovky dalších lidí u nás potvrzují můj příběh a příběhy studentů našich studentů. Rodí se nová generace expertů – vědomých a dospělých, lidí, kteří podnikají srdcem, používají chytré strategie a dělí se o svůj talent a know-how s dalšími lidmi.

Přichází nové postupy a příležitosti, jak se my všichni můžeme učit být úspěšnější, a hlavně šťastnější, vzdělávat se rychleji, jednodušeji a efektivněji.

Přichází nová generace učitelů expertů, nová generace lídrů, mentorů, lektorů, spíkrů a koučů, lidí, kteří vedou příkladem a svým životem.
Vítejte. Jste jedním z nich.

Děkuji všem, kteří mi na mé cestě posledních let pomohli. Kteří uvěřili, že je to možné. Děkuju i těm všem, kteří neuvěřili a nevěří dodnes. I od vás se hodně učím.

David Kirš
PS: Pokud se o světě expert byznysu a prodeje informačních produktů online chcete dozvědět více, sledujte online seminář: Prodej svůj talent, který jsem pro vás připravil a koná se už za pár dní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here