Damiani Sophia Loren: Jedinečné šperky nekonečné krásy

0
1539

Počátek historie klenotnické tradice rodiny Damiani sahá do roku 1924, kdy Enrico Grassi Damiani začal navrhovat a vyrábět klenoty s diamanty. Jejich krásou si brzy získal vysoce postavené osobnosti a jméno Damiani mohlo začít svou cestu do síně slávy. V současnosti, ve třetí generaci rodiny, se veliký důraz klade především na design, kvalitu drahokamů a vysokou preciznost. Damiani zaručuje bezkonfliktní původ všech diamantů, což dodává jejich šperkům uznání a uměleckou hodnotu. Určitě stojí za zmínku, že s nimi vyhráli 18 světových cen De Beers International Awards, což je takový “Oskar” ve světě klenotníků. Co je ale hlavním důvodem tak vysoké oblíbenosti těchto klenotů u tolika celebrit po celém světě? Je na to snadná odpověď. Vedle originálního provedení je to ten pravý, nezaměnitelný “Made in Italy” styl, který v sobě nese eleganci a vášeň.

Po spolupráci s filmovými hvězdami jako jsou Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, Isabella Rosellini nebo Jennifer Aniston sourozenci Damiani konečně sebrali odvahu a oslovily dodnes uznávaný sexualní symbol, Sophii Loren. Pověděli jí o svých snech a plánech věnovat její osobnosti kolekci šperků a krásná múza je neodmítla.

Nová kolekce nazvaná jejím jménem reprezentuje ženskost v jemnosti, eleganci a tvarech. Damiani zvolili převážně kombinace růžového zlata a diamantů, které spolu s kruhovitými tvary klenotů podtrhují jejich výjimečnost. Jejich výraznost je natolik vyvážená, že nezachází až do extravagance. Což zcela vystihuje, kým byla kolekce při tvoření inspirována.

Když Sophia Loren spatřila nejvznešenější skvost celé kolekce, věděla, že svým soulasem ke spolupráci neudělala chybu. Tento unikátní náhrdelník s 1352 třpytivými diamanty tvořící celkových 81 karátů vyráží dech a Sophia se do něj okamžitě zamilovala. Při večeru pro dobročinné účely pořádané Ruským národním orchestrem v New Yorku tak nádherně zářil na jejím krku, že kamery fotografů cvakaly mnohem častěji než jindy. A na tiskové konferenci k vydání kalendáře Pirelli to byly opět šperky z “její” kolekce, které se úžasně vyjímaly na jejím těle.

Šperky však nebyly vytvořeny pouze pro ni. Jsou určeny všem ženám, které milují vyjádření krásy v její úplné a originální podobě a ocení jejich luxusní provedení. Po již zmíněném diamantovém náhrdelníku vévodí celé kolekci náhrdelník s kruhy z růžového a bílého zlata, které jsou spojovány “kapkami” diamantů. K němu do setu byly vytvořeny náušnice, náramek a prsten. Náušnice a prsten jsou masívní, ale kruhovitý tvar s nepravidelně rozsetými diamanty jim dodává jemnost. Jsou skvělým doplňkem také k jednoduššímu přívěsku se třemi spojenými kruhy na řetízku z růžového zlata, na kterých diamanty vyvolávají dojem převislých kvítků. Nejjednoduššími v kolekci jsou přívěsek s náušnicemi, jejichž design je zaměřený na dva spojené kruhy s diamanty umístěnými v horní části. Celá kolekce v sobě nese magickou sílu jedinečnosti a krása šperků nejlépe vynikne při slavnostnějších příležitostech.

Klenoty uvedla Sophia Loren v minulém roce spolu se třemi sourozenci Damiani v New Yorku a sklidila s nimi obrovský úspěch. Od té doby je kolekce představována po celém světě a stala se dokonalým dárkem a inspirací pro všechny, kteří vědí, že věčná krása je odrazem vnitřního osobního kouzla. A tuto věčnou krásu je třeba jen někdy něčím podtrhnout…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here