Co očekávají muži a ženy od vztahu? Nahlédněte očima druhého

0
2995

Proč se říká, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše? Možná proto, že každý mluví jinou řečí a každý si od vztahu slibuje něco trochu jiného. Co ale očekávají muži a ženy od vztahu? Jaká jsou jejich přání a po čem doopravdy touží? Zamysleli jsme se nad těmito otázkami a v následujícím článku si můžete přečíst zajímavé odpovědi. Zkuste se pak zamyslet, jak to máte ve vztahu vy a co si přejete od svého milovaného protějšku.

Článek není ani dotazníkem, ani odbornou statí. Jedná se o krátké zamyšlení o společnosti můžu a žen…o jejich potřebách a chování. Co tedy potřebuje muž od ženy a co žena od muže? Ženy všeobecně touží po tom být milované. Chtějí cítit lásku a náklonnost od opačného pohlaví. Muži naopak milují ženin obdiv, který je co možná nejexplicitnější.

Co je však problémem v těchto požadavcích? Ženy by neměli až tak velký s tím, vyjádřit mužům obdiv a pochválit je. S vyjadřováním emocí má větší potíž mužská část populace. Popisování emocí, vyjadřování lásky je zkrátka jejich velký..opravdu velký a těžký úkol. Od pradávna je v mužích zakořeněná myšlenka, že jsou to oni, kdo chrání zbytek rodiny, skupiny a jsou to právě oni, kteří jsou navenek drsní a nebojácní. Čím však rozhodně neoplývají, je přecitlivělost a zbytečné tlachání, čímž se může pochlubit většina žen.

Tak jak se v takové společnosti může dařit vztahům? Měli bychom se trochu pozastavit nad vším tím zobecňováním. Všichni neskáčeme do jednoho popsaného pytle a vše záleží na osobnosti, charakteru a povaze.

Ale zpět k té typizaci

Proč je pro muže zbytečné věci více pitvat a mluvit v rozplizlých souvětích…muži jsou zkrátka struční, neradi se zaobírají detaily a většinu věcí berou čistě prakticky. Ale zkusme se na to podívat očima muže. Musí se ženám neustále opakovat ta kouzelná dvě slůvka? Nebo lze lásku vyjádřit i jiným způsobem? Záleží na tom, zda ten druhý pocity lásky cítí a zda se k němu chováme hezky. Činy jsou mnohdy silnější než slova. Proč ale muži nedokážou říct dvě slovíčka? Některý to dokáže, druhému to přijde směšné…jako děti jsme od útlého věku vychováváni k určitému vzoru. Pokud jsou tatínci nemluvní, nechovají se k maminkám hezky, těžko tak malý chlapec získá dobrý vzor v tom, jak se vyjadřují city. Ale co tedy potřebují muži? Možná trochu klidu, ticha a méně zbytečného vyšilování z důvodu menšího vyjadřování lásky. Také potřebují partnerčinu pozornost a pokud možno hlasitou.

A teď ženy…proč se musí neustále rýpat v detailech, přehánět a překrucovat určitá tvrzení? Přecitlivělost a hysterie je další věc. Ženy velmi touží po maličkostech, které by je činily šťastnými. Chtějí být v centru pozornosti partnerova zájmu a jsou nadšené, když jejich partner ví, co jim udělá radost. Proč takové věci ženy potřebují? Protože s nimi je odmalička zacházeno jako s něžným stvořením, které se rozmazluje. Jsou to ženy, které vychovávají děti, starají se a staví se do pozice pečovatelky. Proto tolik lpí na citech.

Zdá se, že jsme si neukázali ideální příklady mužů a žen. Ale kdo je taky ideální…Nejlepší bude, když si s partnerem sednete a sami se řeknete, co od druhého očekáváte a co vám dělá radost.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here