Co dělat, když dosáhnete svého snu?

2
1917

Někteří z vás svých vysněných a vytoužených cílů dosáhli. Koupili si drahé auto či dům, vycestovali do krásných destinací. Jenže, co potom? Svůj sen jste si již splnili a žádný další nemáte nebo nechcete? Co teď dělat? Rozhodně bychom tomu mohli předejít přečtením článku, který jsme publikovali minulý týden. Zpozornět by měli i ti, kteří jsou na začátku své cesty, protože i jim se to může jednou stát.

gift

1. Nezapomínejte na “malé” sny

Je úžasné, když se vám splní největší sen, avšak nezapomínejte na “malé” sny, které stojí za to uskutečnit. Co to znamená v praxi? Svého snu dosáhl i 67 letý stařík a rozhodl se jít na vysokou školu. Toužil po tom dlouho, ale až nyní měl čas i peníze. Úžasné že? Mohl si říct, že má život za sebou a dosáhl všeho, ale udělal opak a rozhodl se splnit si i dávný malý sen. Bez ohledu na věk, okolnosti či dosažení hlavních snů, stále jsou tu ještě další sny, byť drobné, které se ještě mohou uskutečnit.

2. Zasaďte stromy, pod kterými nikdy nebudete sedět

Je mnoho organizací, kde můžete uplatnit svůj čas, energii a peníze, které budou žít déle než vy. Můžete finančně podpořit jakékoliv dítě v nouzi, které touží po dokončení vysoké školy. Inspirovat druhé svým příběhem a ukázat jim vaši cestu. Můžete najít sen někoho jiného a investovat do něj.

3. Staňte se zraněným léčitelem

Kdo pomůže člověku, který se právě rozvedl? Člověk, který má sám za sebou rozvod. Kdo nejlépe pomůže tomu, kdo právě zbankrotoval? Ten, který sám bankrotem prošel. Využijte zkušeností, které máte, a pomozte ostatním lidem, kteří se ocitají ve stejné situaci jako kdysi vy a potřebují pomoci, protože právě vy jste si také prošli tím, čím si procházejí oni nyní.

4. Radujte se ze života

Jestliže je život darem, tak nejlepším způsobem, jak za dar poděkovat, je užívat si jej. Žijte přítomným okamžikem a buďte šťastní.

Pokud jste dosáhli svých snů, buďte vděční a nikdy nezapomínejte na pokoru. Dosáhnutím snů to ovšem nekončí, ba naopak, jste teprve na začátku další, možná i lepší cesty. Máte možnost inspirovat lidi kolem sebe a dávat jim naději. A to je možná ta nejlepší odměna za to, že jste vytrvali a dosáhli svého snu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasím… když se nám splní velký sen a pocítíme to velké štěstí, že se nám podařilo něčeho dosáhnout… největší umění je zůstat šťastný i v okamžiku, kdy zdánlivě už není za čím víc jít. Ale vždycky je možné jít dál, a když ne dál, tak hlouběji…. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here