Berluti: Když boty mají duši

0
2048
Ten, kdo se vyzná ve světě bot, již o pařížském obuvnickém domu Berluti jistě slyšel. Jeho image fascinujícně kreativního botiéra si přitáhla širokou základnu loajálních zákazníků z řad celebrit a šlechtických rodů. Kořeny značky se spouští až do roku 1895, kdy ji k životu přivedl italský švec Alessandro Berluti. V dnešních dnech drží otěže firmy jeho praneteř Olga Berluti, jejíž láska pro koželužnictví, práci s kůží a výrobu obuvi přinesla jménu Berluti slávu. A to zejména v kruzích těch, kteří umí obuv s velkým „O“ ocenit. Mezi ně se řadí například Robert De Niro, Andy Warhol nebo Gérard Depardieu.

Když Olga usedla do čela společnosti, směřovaly její první kroky k experimentálním procedurám ve zpracování kůže. Objevila nové technologie a metody, s nimiž mohla boty Berluti vyrábět v nových barvách a neobvyklém designu. Do pasivního výrobku vdechla nový život a z obuvi učinila chrám chůze. Každý zákazník si může pro svůj na míru šitý pár vybrat přesný odstín i výši lesku. Výsledným produktem byli někteří zákazníci natolik okouzleni, že založili Mezinárodní Swann Klub, který se každoročně setkává a členové v něm sdílí vášeň pro boty Berluti. Právě zde se věnují dlouhé hodiny leštění a vyživování kůže, pro které jim není líto nanášet na boty ani samotný Dom Pérignon.

V únoru 2009 představila Olga Berluti novou kolekci Démesures, která doplňuje řadu historicky úspěšných modelů Alessandro a Andy. O ně byl v minulosti značky tak výrazný zájem, že si noví zákazníci na svůj vlastní pár museli počkat i několik let. Čtyři nové kousky jsou vzdaným holdem všem mužům, jež kdy kráčeli v Alessandro a Andy. Jejich samotná jména popisují příběh inspirace a výroby. Pioneer jsou tradiční kotníkové boty, které nesou odkaz na vůbec první model Berluti z roku 1895. Polobotky African Warrior nesou embosovaný odkaz na africkou divočinu. Intellectual mají střih monk s páskovou sponou. A poslední Dandy jsou mokasíny s nádechem hravé neomalenosti.

Pro extravagantnější zákazníky stojí za zmínku model Alessandro III Scalpel z kolekce Olga III. Tyto boty s asymetrickým designem nesou na svém povrchu vyleptané útržky z dokumentů psaných Ludvíkem XV. Dokonce je přítomna i dokonalá replika královské pečeti. Při jejich výrobě jsou použity všechny techniky a metody, díky nimž je značka Berluti uznávána a honorována na světového botiéra.

Berluti má své modely rozřazeny do patnácti kolekcí a doplňuje je o pásky, peněženky a tašky tak, aby byly tituly Lord, Sir, Vévoda či gentleman ve smyslu oblečení bezezbytku úplné. S cenou 9900,- Kč pořídíte opasek a 49500,- Kč rozšíří vaši image o kabelu. Za částku 40700,-Kč se zařadíte do vybrané společnosti mužů, kterým leží svět u nohou obutých do Berluti. Abychom nezapomněli, navštivte uznávaného someliéra a nechte si doporučit tu správnou láhev Dom Pérignon. Těch 7500,- Kč již bude pro správnou péči o vaše boty Berluti zanedbatelnou částkou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here