Aquapark Wild Wadi: Vodní šílenství nejbohatší metropole světa

0
1429
Wild Wadi je zasazen v zahradě z říše snů, přímo mezi výkvěty architektonického umění, jakými jsou sedmi hvězdičkový hotel Burj Al Arab a Jumeirah Beach Hotel. Vskutku sousedství k pohledání. Přilehlé projekty jako The World jsou kapitolami sami pro sebe. Horké arabské slunce se smyslně odráží od bílých vozů Rolls Royce pendlujících mezi pevninou a hotelem Burj al Arab. Člověka potěší, že i v takové oblasti se lidé rádi baví jako malé děti. Jen co zorným polem uhnete nemnoho stupňů stranou od majestátních hotelových komplexů, uvidíte opálená těla v plavkách, s tvářemi zeširoka protaženými v dětský smích. Ti odvážnější na některé z krkolomných atrakcí jsou ještě nápadnější. Křičí vzrušením tolik, že i šejkovi v královském apartmá samým leknutím upadla šťavnatá jahoda do vířivé lázně.
 Když projektanti poprvé snili o vybudování Wild Wadi, rozhodli se pro naprostou unikátnost, něco dosud nevídaného v  oblasti této lidské zábavy. Cestovali z místa na místo, prošmátrali nejsilnější zbraně „konkurence“ od Spojených států po Dálný východ a myšlenky neporazitelnosti se začaly utvářet. Nejlepší vodní park Středního východu začal vyvěrat z povrchu zemského. Jistě, mnoho z nás již navštívilo nějaký ten aquapark, ať už tuzemský nebo rozmanitější v zahraničí. Viděli jsme mnoho atrakcí, vyprodukovali hektolitry adrenalinu, avšak ruku na srdce, kdo z nás už uháněl tobogánem vzhůru a popíral tak fyzikální zákony? Vítejte ve Wild Wadi, v zátoce vzrušující zábavy, kde se šílenství stává každodenní realitou…
 Celých čtrnáct z oněch třiceti atrakcí, skluzavek a všeho, po čem teče voda a lidská těla, jsou vzájemně propojeny tak, aby neúnavní lovci zážitků nemuseli ani na okamžik ven z vody. Pokud doma čas od času uleháte do horké vany a pro správné načasování odchodu používáte varhánky na svých prstech, obáváme se, že ve Wild Wadi strávíte den jako chodící varhany. Budete nevytáhnutelní, o dětech ani nemluvě. Teď si ale pojďme přiblížit největší lákadla, kterými Wild Wadi vábí turisty z celého okolí jako bájné sirény v arabském podání.
 Pravidelné dvoumetrové vlnobití v Breakers Bay procvičí vaše schopnosti přežít na rozbouřeném oceánu. Dva metry se na první pohled nezdá být příliš, ale vězte, že i někteří dospělí na ramenech marně hledají rukávky. Možná vás osloví 170 metrů souvislé jízdy v Rushdone Ravine. Někteří si jistě oblíbí „Tunel zkázy“, který vás uvrhne do podzemního dobrodružství trhající páteř v nekonečných zákrutách. Naproti tomu Summit Surge využije masivní sílu vodních trysek, aby váš čtyřčlenný člun hrnul po vodní hladině směrem vzhůru k nebesům. Obávaným králem atrakcí je nepochybně 33 metrů vysoká věž Jumeirah Sceirah, nejvyšší a nejrychlejší svého druhu mimo území USA. Z jejího vrcholu strmě svištíte rychlostí přesahující 80 km/h. To už je pořádný let! Skluzavka koncepčně řešená jako lomené ulice San Franciska nenechá klidnými ani ty nejdrsnější povahy.
 Pochopitelně, pro klidnější nátury je celý park vybaven prvotřídními místy k odpočinku a uvolnění v příjemném závětří a s kvalitní obsluhou. Zatímco ostatní členové rodiny provádí brutální terapii celého těla v kluzkých korytech zdejších skluzavek, vy si můžete dopřát obrovskou porci vyhlášené zmrzliny a v duchu se posmívat jejich šílenství. Ale stejně vás dříve či později strhnou na svoji stranu. Závěrem si dovolujeme odkázat vás na oficiální stránky parku, kde ke všem atrakcím naleznete dech beroucí videa. Příjemné dovádění…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here