Montblanc’s Great Characters: Pera věnovaná velikánům

0
1524

Společnost Montblanc se při vytváření nové edice rozhodla vytvořit pera na počest nejvýznamnějších osobností minulých dekád. A k nejpovedenějších kouskům se řadí ten, jenž byl vytvořen na počest jednoho z největších géniů minulého století – Alberta Einsteina. Einstein nebyl pouze geniální myslitel a vědec, byl to také uznávaný obhájce míru a světového řádu. Podle něj by mělo lidstvo lépe spolupracovat, jedině tak dokáže dosáhnout společných cílů.

Vytvořeny byly celkem 2 edice. Jedna edice se skládá z 3000 kusů per, druhá a vzácnější čítá pouhých 99 exemplářů. Proč bylo vytvořeno pouhých 99 kusů? Jde o odkaz na chemický prvek einsteinium, který má pořadové číslo 99. Tím však symbolika s Einsteinem zdaleka nekončí.

Co se týče vzácnějí edice, tak celé pero je vyrobeno z bílého zlata 750. Tělo pera je pokryto speciální  kostrou sítě s filigránovým překrytím, které představuje časoprostorovou křivku. Peru dominují filigránové rytiny představující nejznámější vzorce, na hrotu pera nepřehlédnutelně ční označení Es (zkratka pro einsteinium). Klipsna, jež protíná síť pera, je vytvořena z 1,3 karátového safíru. Vrcholek krytu pera s tvarem kultovní hvězdy Montblancu je vytesán z měsíčního kamene. I cena pera jasně stvrzuje, že se jedná o velice honosný kus do sbírky, atakuje totiž 590 tisíc korun.

Druhý kousek z limitované edice 3000 kusů je koncepčně směřován k  rychlosti světla, proto je kryt pera zdoben platinovými linkami na modrém laku, které symbolizují časoprostorové křivky. Podobně jako u předchozí edice, tak i u této jsou na peru uvedeny nejslavnější vědecké vzorce. Pero je rovněž z bílého zlata 750 se safírovým sklem a znakem Montblancu na vrcholku krytu. Tato edice je zvláštní především tím, že 1500 kusů per je klasických a zbylých 1500 jsou pera kuličková. Cena jednoho exempláře je necelých 71 tisíc korun.

Jaká psací pomůcka může být inspirativnější než pero věnované nadčasové mysli samotného Einsteina? Nechť je i pro vás nevyčerpatelnou pokladnicí přelomových nápadů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here