Andreas Clauss: Banky a peníze aneb o čem se nemluví

0
2634

Pravděpodobně jste se již setkali s názorem, často i podloženým, že současná světová krize je primárně krizí vzdělání. A že z ní pramení právě krize finanční. Nejvážnější krize v poválečné historii není totiž ani po 4 letech svého trvání ohraným a neaktuálním tématem. Mezitím co se mnoho lidí pozastavuje a neustále běduje nad rokem 2008, kdy krize naplno vypukla, Andreas Clauss odvážně říká: „Krize musela vypuknout a je to dobře.“ Zajímá vás, jak může toto tvrdit? A především – jak z toho ven?

Andreas Clauss je 52letý německý ekonom, spisovatel a podnikatel, který se v ekonomické sféře pohybuje již více než 20 let. Podílel se na vzniku mnoha firem, momentálně upíná svou pozornost k přednáškám o makroekonomických a fyzioekonomických procesech, díky nimž se snaží předávat dál cenné zkušeností a informace, které za dobu svého působení v oboru získal. A právě přednáška „Banky a peníze aneb o čem se nemluví a co byste měli vědět“ je jednou z této série, kdy si rozhodně nebere servítky a nebojí se nazývat věci pravými jmény.

A ač patří krize mezi velice vážná témata, zaručeně na něj nahlédnete z velice netradičních úhlů pohledu, a častokrát se budete i od srdce smát. Nedělní odpoledne se stane testem míry vašeho kritického myšlení, jelikož ne se všemi předloženými skutečnostmi se budete schopni ztotožnit. To také rozhodně není cílem. Cíle je zastavit se a se slovy: „Co se to tu doopravdy děje?“ pohlédnout kritickým okem pravdě do očí.

„Andreas Clauss dokáže mnoha lidem zábavnou formou zpřístupnit jinak složitou problematiku finanční krize. Lidé tak mnoho pochopí a dostanou tak možnost konečně o svém majetku rozhodovat sami. To je asi nevýznamnější přínos jeho přednášek,“ vysvětluje Pavel Ryba, ředitel společnosti Golden Gate CZ, která jej do Prahy pozvala. Celé nedělní odpoledne povede Jaroslav Dušek, z jehož úst jméno Andreas Clauss taktéž již mnohokrát při různých představeních zaznělo. O hodnotné informace i mnoho zábavy je tak postaráno hned dvakrát. Přednáška se uskuteční 27. května 2012 od 16 do 19:30 ve Velkém sále paláce Lucerna. Máte zájem být u toho? Stačí si pořídit  vstupenky na akci za 500 Kč. Těšíme se na vás v paláci Lucerna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here