Mobilní i na kole s novou cyklonabíječkou Nokia!

1
1904

Že se dá nabít telefon v autě, na to jsme si už dávno všichni zvykli. Nejen společnost Nokia však zaměstnává mnoho cyklonadšenců, kteří si lámali hlavu, jak lze nabít telefon i na jejich oblíbeném prostředku. Nyní proto přichází na trh revoluční cyklonabíječka. Vývoj cyklonabíječky má na svědomí právě celosvětový tlak na snížení využívání aut a stále větší obliba alternativních možností, jak být mobilní, aniž by se ještě více znečišťovalo životní prostředí. Kola si získávají stále masovější oblibu a i manažeři velkých zahraničních firem je začali používat, aby se rychle dostali do práce a zároveň udělali něco pro své zdraví. Úspěšní manažeři totiž nemají příliš času na to, aby si šli ve volném čase zacvičit, a sedavá zaměstnání rozhodně zdravotnímu stavu nepřispívají. Velké společnosti na Západě proto začaly dotovat jízdní kola a zaměstnanci tak mohou zdarma využívat pro vlastní účely tento dopravní prostředek.

Proto se Nokia zaměřila právě na zlepšování podmínek pro cyklisty, aby i při svých dlouhých cestách mohli být stále mobilní – i bez přístupu k elektrické síti. U spousty zaměstnání, jako jsou lékaři, právníci nebo makléři je právě dostupnost spojení v jejich práci velmi důležitá a být neustále na telefonu se stalo takřka nezbytností.

Cyklonabíječka Nokia Bicycle Charger Kit funguje na principu využití energie, která se přenáší z otáčejících se kol do dynama jako malého elektrického generátoru, který napájí připojený telefon.

„Na služební cestě v Kanadě jsem si cyklonabíječku ihned pořídil, protože jako jednatel firmy chci být neustále informován o tom, co se děje. Jsem vášnivý cyklista a občas jsem měl problém, že se mi vybil telefon a já pak raději vyjíždku ukončil a vrátil se, abych si mohl telefon nabít. Což už je nyní pasé a já můžu v klidu vyrazit na cestu,“ pochvaluje si výrobek Jan Klapka, který dováží do České republiky značkové oblečení.

Upevnění cyklonabíječky je navíc velmi snadné. Stačí, aby bylo kolo vybavené předpisovým dynamem. K němu se nabíječka připojuje. Jeden kabel se připojí k dynamu a druhý na vodivé místo rámu. Proto, aby se telefon mohl dostatečně nabíjel, musí se vyvinout alespoň pětikilometrová rychlost. Ideální je jet rychlostí 15 až 20 km v hodině.

Používat cyklonabíječku je opravdu jednoduché a navíc praktické, protože ani ten nejvýkonnější telefon nevydrží být při častém používání nabit více než pět dní v kuse.

„Bude zajímavé sledovat, jestli naši cyklonabíječku budou lidé používat jen proto, že prostě nemají přístup k elektrorozvodné síti anebo proto, že se chtějí chovat ekologicky,“ prohlásil Alex Lambeek, viceprezident společnosti Nokia.

A právě chovat se ekologicky začleňují do svých celoročních plánů velké společnosti, které mají podstatný dopad na životní prostředí, a to se snaží alespoň trochu zmírnit. Tím jdou stále více vstříc zákazníkům, protože podle celosvětového spotřebitelského průzkumu se zjistilo, že společnosti, které se chovají šetrně k životnímu prostředí, jsou sympatické spotřebitelům. Lidé pozitivně hodnotí dokonceiminimální snahy zabránit zvyšování vypouštění emisí a škodlivin do vzduchu. Podpora cyklistů je například v Americe velmi na vzestupu a kromě cyklonabíčky se připravuje i spousta novinek, které by měly cyklistům zjednodušit situaci nejen po technické stránce.

Cyklonabíječka Nokia Bicycle Charger Kit bude uvedena na trh u vybraných prodejců před koncem roku. Souprava se skládá ze samotné nabíječky, dynama a držáku, ve kterém se po dobu jízdy na kole nabíjený telefon bezpečně upevní. Vzhledem k tomu, že také Češi začínají být národem cyklistů a stále více se i v hlavním městě dají potkat lidé s batohem, které se před vstupem do kanceláře převléknou z cyklooblečení do elegantních obleků, bude cyklonabíječka velmi brzy nezbytnou součástí vybavení na cesty.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here