6 typů pánských bot pro speciální příležitosti. Ve kterých zaručeně nešlápnete vedle?

1
4686

Derby, Chelsea, Monk shoes… že vám to nic neříká? Pánská obuv určená pro speciální příležitosti už dávno nezahrnuje jenom polobotky a mokasíny. Až se budete příště připravovat na obchodní schůzku nebo do divadla, nemělo by vám chybět to správné obutí. V jakých botách zaručeně nešlápnete vedle? 

Oxfordky jako vrchol elegance

Formální události si žádají vysokou dávku elegance, proto neváhejte a rovnou vklouzněte do oxfordek. Jejich charakteristickým znakem je prošití na špičce vedoucí z jedné strany na druhou, uzavřené šněrování a zpevněná špička. Jsou opravdovým vrcholem elegance, který si alespoň jednou za život obuje každý muž.

V derby botách do práce i do divadla

Na první pohled je zřejmé, že boty typu derby mají hodně společného s oxfordkami, od kterých je odlišuje pouze otevřené šněrování. Právě to z nich dělá méně formální pánskou obuv, která má ale o to širší využití v běžném životě. Vynosíte je k obleku do divadla i do práce v rámci business casual dress codu. Skvěle doplní i chinos kalhoty a klasické džíny, kterým dodají nenucený nádech elegance.

Nedbalá elegance se skrývá v botách typu broque a monk shoes

Smart casual dress code je ideální pro každého, kdo z kanceláře zamíří rovnou do divadla nebo na romantickou schůzku. Nedbale elegantní outfit skládající se z chinos kalhot, košile a blejzru nejlépe doplňují polobotky typu broque, které jsou zdobené děrováním, nebo monk shoes, které se zapínají pomocí ozdobných spon. Ať si nazujete jakékoliv z nich, dodáte celému outfitu elegantní a hravý nádech.

Nerezignujte na styl ani ve volném čase

Potrpíte si na stylové oblékání i ve svém volném čase? V tom případě se vám nabízí hned několik typů pánské obuvi, která se hodí k neformálním outfitům. V letních měsících vám přijdou vhod pohodlné mokasíny nebo loafers, které se běžně nosí bez ponožek. Rozdíl mezi těmito polobotkami je ten, že loafers nemají šněrování a často jsou různě zdobené. Na podzim je vyměňte za kotníkové chelsea boots, které jsou typické svými průřezy z elastického materiálu po stranách a vyšším podpatkem.

Nevíte si při výběru pánské obuvi rady? Inspirujte se na Heurece hodnocením uživatelů a jejich oblíbenými produkty.

Jsou vámi vybrané boty opravdu kvalitní a pohodlné? Přečtěte si recenze lidí, kteří si je pořídili před vámi a měli tu šanci je vyzkoušet.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here