5 tipů, jak jíst zdravě, když nestíháte a nemáte čas vařit

0
6745

Určitě to znáte, ráno posouváme budík, jak to jen jde, takže snídaně je nedosažitelnou součástí dne. Po cestě do práce do sebe hodíme sladký rohlík z pekárny a „kafe to go“. Dorazíme do kanceláře a tak tak stíháme nával ranních porad s hromadou emailů v zádech. Po několikahodinové hladovce se žaludek hlásí tak hlasitě, že jsme rádi, když si dáme rychlé meníčko (protože na oběd máme přece jen půl hodiny). Taky si dáváte každoroční předsevzetí, že budete jíst alespoň trochu zdravěji, ale prostě nemáte čas si jídlo připravit? Tady je 5 rad, jak to zvládnete i bez vaření.

picjumbo.com_HNCK1403

V běžných restauracích bohužel nepochodíme. Většina nabídek obsahuje smažená jídla či české „klasiky“, maximálně si můžeme dát zeleninový salát s kuřecím masem a dresinkem z majonézy. Navštěvování bio a veganských restaurací se zase dost prodraží. Pokud denně soutěžíte s časem, a na vaření vám opravdu už nezbývá prostor, nezoufejte. Tady je několik tipů na zdravá jídla, díky kterým zaženete hlad i špatné svědomí.

  1. Instantní ovesná snídaně. Dovolte, abych vám představila jednu z nejzdravějších a nejrychlejších snídaní. Naše babičky si musely ovesnou kaši vařit, ale my jsme už o krok napřed. Připravit si chutnou a hlavně zdravou snídani lze do pár minut. Stačí k tomu hrníček či miska, mikrovlnka a trocha vody. Přidejte pár ořechů či sušeného ovoce a snídaně plná energie je na světě.
  1. Jakékoli jídlo i snídani si můžete připravit dopředu. Navařte o víkendu dvakrát tolik a polovinu jídla zamrazte.

Tip na bleskovou snídani z mrazáku – pečené náplně do bagetek. Na plech klepněte jedno vejce, přidejte slaninu a vše posypejte sýrem. Takto zapečte na 15 minut v troubě (nejlépe několik porcí zaráz). Poté náplní obložte bagetku, nechejte vychladnout, vše zabalte do fólie a dejte zamrazit. Ráno stačí vložit balíček na 45 sekund do mikrovlnky a snídaně je na stole.

  1. Vyzkoušejte krabičkovou dietu. Pokud máte zájem udržet si vitalitu a zdraví, je potřeba si dopřát kvalitní stravu. Jestli nestíháte vařit, určitě se vyplatí investovat peníze navíc do služeb, které vám zdravý oběd přivezou přímo pod nos. Vložte svůj jídelníček do rukou profesionálů a nechte si naordinovat jídla na míru. Vše vám dorazí den předem či ráno ve skladných krabičkách, takže máte snídani, oběd i večeři hned na stole.

Tip: Pokud chcete ušetřit, najděte si poskytovatele ve vašem okolí a můžete si krabičky zdarma vyzvednout po cestě do práce.

  1. Mějte po ruce svačinky. Ve většině případů nepotřebujeme velké jídlo. To, co náš žaludek vyžaduje, je pravidelná porce přibližně každé dvě hodiny. Pokud budete mít po ruce zdravou svačinku, určitě omezíte nezdravé přejídání v době oběda a navečer. Stavte se po cestě do práce do obchodu s ovocem a zeleninou a nakupte si zdravé pochoutky na celý den.
  1. Zorganizujte si čas a naučte se „rychlovky bez vaření“. Zkuste si zorganizovat váš denní plán tak, abyste ušetřili 30 min času. V  ušetřené půlhodince se naučte přichystat jídlo na druhý den. Zkuste třeba celozrnný těstovinový salát se zeleninou a tuňákem. Těstoviny jsou hotové za 10 minut, ve kterých si připravíme zeleninu. Poté vše smícháme a přidáme tuňáka z konzervy. Rychlé a přitom zdravé jídlo nemusí být složité, stačí jen použít svou fantazii a trochu umu. Zkuste také ingredience, které vůbec nemusíte vařit, jako např. kuskus, pohanku nebo naklíčenou červenou čočku.

© Gabriela Otteová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here