4 tipy, jak zařídit domov podle vašich představ?

0
5079

Sníte o dokonalém bydlení, ale ani přes veškerou snahu vaše domácnost jako z katalogu nevypadá? Přinášíme několik tipů, se kterými se vaše bydlení přiblíží vašim představám.

Nepodceňte fázi příprav a plánování

Ne nadarmo se říká „Dvakrát měř, jednou řež!“. Zejména pokud zařizujete zcela novou domácnost, důkladně si vše rozplánujte. Změřte si rozměry jednotlivých místností, zakreslete elektrické zásuvky, vypínače, okna a dveře. Udělejte si jasno v tom, v jakém stylu by měla být vaše nová domácnost zařízena – zda preferujete moderní minimalistický styl nebo spíše tradiční rustikální pojetí místností.

Pokud chcete docílit opravdu dobrého výsledku, je ve fázi plánování nového interiéru vhodné oslovit specialistu. Bytový architekt disponuje potřebnými znalostmi a praxí – má přehled o současných trendech a možnostech – a dokáže vám klást ty správné otázky, které vás donutí přemýšlet o tom, co vlastně od zařízení bytu očekáváte. Stejně tak vás varuje před nástrahami a častými chybami, kterých se majitelé při zařizování bytu svépomocí dopouštějí.

Zútulnit, ale nezahltit – světlo pomůže

Jednou z největších výzev je najít tenkou hranici mezi tím, kdy byt působí prázdně a nezařízeně a kdy byt již je zahlcen nábytkem a doplňky.

V prvním případě mohou místnosti působit studeně, ve větších prostorách se může objevit i ozvěna. V tom druhém případě zase místnosti mohou působit stísněně a neuspořádaně.

Nejde přitom jen o množství nábytku a doplňků. Velmi důležitá je i hra se světlem a s barvami. Obecně platí, že světlo od oken by mělo proudit do co největší části místnosti, k oknu tedy patří spíše menší skříňky a stoly. Naopak velké těžké skříně patří nejdále od okna, v případě potřeby je lze i nasvítit.

Nemusíte mít milionové rozpočty

Rozhodně neplatí, že interiér bude vypadat dobře, jen pokud do něj investujete statisíce a miliony. Vkusnou domácnost lze zařídit i pomocí cenově dostupného nábytku a doplňků z nábytkářských řetězců. Chce to jen trochu úsilí a trpělivosti.

Méně je někdy více

Chcete mít v bytě několik barev výmalby, několik druhů dřeva a nábytek z různých obchodů? Zkuste raději ubrat a jasně si stanovte použití barev a materiálů. Nábytek může být vhodnější koupit z jedné řady jednoho výrobce, budete tak mít jistotu, že k sobě bude ladit. Dokonalost nevzniká, když již není co přidat – dokonalost vzniká, když už není co ubrat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here