4 pravdy o podnikání aneb co vám nikdo neřekl?

0
2164

Kolik z vás si alespoň jednou za život řeklo, že chce podnikat. Podnikání aneb být podnikatelem však není vůbec jednoduché. Všude možně lze nalézt spousty rad, jak na to, jak začít či jak růst, málokdo vám však řekne, že je to opravdu těžká věc, hlavně pro ty, kterým chybí sebekázeň a disciplína, bez těchto vlastností budete růst jen velice pomalu a těžce. Dnes se tedy podíváme na to, jak začít podnikat a ušetřit si některá trápení.

podnikání

Nesnažte se vše dělat sami!

Myslíte si, že všechno dokážete sami, ale je to jedna ze zásadních chyb začínajících podnikatelů. Proč? Všichni chceme co nejvíce ušetřit, ale věřte, že nejste experti v každém oboru a tudíž je potřeba pomoc zvenčí, která je povolanější než my sami, jelikož by nás to ve finále mohlo vyjít mnohem dráž. Pokud některé povinnosti rozdělíte mezi odborníky, kteří mají mnohem větší zkušenosti než vy, můžete ušetřit mnohem více času a věnovat se věcem, které máte vy sami rádi.

Lidé kolem vás vám pomohou nebo odradí?

Kdo vás podpoří a kdo naopak podkopne? Špatná společnost,ve které se pohybujete, může způsobit velice rychlý konec s vaším podnikáním i s vaší psychickou silou. Pokud chceme růst potřebujeme kolem sebe ty “správné” a pozitivních lidi, kteří vám dají pocit, že je opravdu možné být úspěšný. S těmi správnými bude vaše cesta k úspěchu určitě o něco jednodušší. Kde ale poznám takové lidi? V době Facebooku a mnoha jiných sociálních sítích není těžké najít komunity a spolky podnikatelů, které vás jistě rádi přizvou mezi sebe, pokud je dostatečně zaujmete.

Podnikání je běh na dlouhou trať

Viděli jste milionáře či miliardáře, který se stal bohatým přes noc? Věřím, že ne, kromě těch kteří zdědili pohádkové bohatství nebo vyhráli v loterii. Jsou potřeba měsíce i roky práce k vytvoření prosperujícího byznysu. Myslíte, že ne? Podívejme se třeba na Marka Zuckerberga, jak dlouho trvalo, než naprogramoval Facebook a víte vůbec, že před tím tu byl ještě Facemash? Nebo třeba David Karp zakladatel Tumblr, od začátku jeho práce k prodeji Tumblr bylo třeba 5 let tvrdé práce. Někomu to trvá 10 let jinému třeba pár měsíců, rozhodně se to však nestane za jediný den. Přečkejte nástrahy a překážky, které na vás čekají. Určitě mezi nimi bude i nedostatek peněz, ale pak přijde, to na co čekáte.

“Nějakou dobu žijete tak, jak by většina lidí nechtěla, abyste poté mohli žít tak, jak většina lidí nemůže.”

Začněte hned!

Být podnikatelem je víc než přání nebo myšlenka. Jsou to činy a realizace přání. Nikdo se nestal šampionem v plavání nebo hokeji čtením návodů, jak na to. Prostě skočil do vody a plaval nebo nazul brusle a šel na led. Takže začněte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here