4 otázky aneb od teď až k cíli?

0
2104

Pokud se chcete dostat z místa, kde jste, tam kde chcete být, musíte si ujasnit pár věcí. Lépe řečeno, musíte být připraveni klást si a zodpovídat “neúprosné otázky“ týkající se vás samotných i vaší firmy. Chce-li rozpoznat a odstranit překážky, které vám brání v pokroku. Než se tedy celým srdcem oddáte svým cílům, máme pro vás 4 otázky, které byste si měli rozhodně položit a odpovědět na ně.

stoupamekvrcholu

1. otázka: „Kde se nacházím právě teď?“

Chcete-li být nejlepší a dosáhnout všeho, čeho jste schopni, je třeba, abyste k sobě ve věci vašeho výchozího bodu byli až nelítostně upřímní. Musíte v klidu a v každém ohledu vyhodnotit, jak na tom právě teď jste. Nevymlouvat se, neobhajovat se, zkrátka být k sobě naprosto upřímní. A vyklopit vše narovinu.

2. otázka: „Kde bych rád byl v budoucnu?“

Odhoďte všechna omezení, hranice. Klidně se nechte pořádně unést. A teprve potom odpovězte. Vytvořte dokonalou vizi budoucnosti, které věříte, že ji můžete naplnit. A pak do detailu odpovězte, jak vidíte svou dokonalou budoucnost, kam chcete směřovat, co byste rádi, aby nastalo. Tento krok je velice podstatný, protože vést firmu nebo život bez jasného cíle, je jako řídit loď bez kormidla.

3. otázka: „Jak jsem se dostal tam, kde právě jsem?“

Co jste udělali správně? Co jste měli udělat jinak? Které byli vaše největší úspěchy a jak se vám jich povedlo dosáhnout? Co se nám nepodařilo a proč? Jak již napsal George Santayana: „Kdo si nepamatuje minulost, tomu je souzeno si ji zopakovat.“ Pro upřesnění pamatujte na minulost, ale nežijte minulostí!

4. otázka: „Jak se dostanu ze současné situace tam, kam chci?“

Co budete na základě současných zkušeností dělat jinak? Měli byste začít s něčím, co jste dosud nezkoušeli? A s čím byste měli přestat? Přemýšlejte o tom, jak se dostat k cíli, zkoušejte nové věci, seznamujte se s novými lidmi. A neustále podnikejte další kroky či krůčky směrem k cíli.

A nezapomeňte, že kdykoli se pustíte do plnění nějakého velkého cíle, vždy byste si měli představit, že vše znovu začíná. Nenechte se omezovat rozhodnutími či chybami, které jste udělali v minulosti. Ale soustřeďte se na budoucnost. A buďte naprosto odhodláni docílit něčeho velkého, jedině tak toho také dosáhnete.
Zdroj inspirace: Cíle (Brian Tracy)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here