3 rady, jak si nenechat ukrást svůj sen! Nikým a nikdy!

0
2184
Sedíte v útulné restauraci, ponořeni v zákoutí vyhlášené městské čtvrti. Skrze prosklenou zeď pozorujete kolemjdoucí, jak se periodicky ztrácejí v přicházejícím šeru. Užíváte si jedinečnou atmosféru a vychutnáváte lahodnou chuť a aroma své kávy. Jste klidní, uvolnění, užíváte si svoji zaslouženou odměnu. Na přilehlém parkovišti zaměřujete zrakem svůj nablýskaný Aston Martin DB10, který byl speciálně zkonstruovaný pro nejnovější bondovku Spectre, která právě zažívá své premiéry v kinech. Rozplýváte se nad jeho dravými křivkami a v tom se něco stane! Někdo v kukle běží k vašemu Astonu! Daří se mu probojovat dovnitř! Snaží se nastartovat! „Můj bože,“ křičíte. Co teď uděláte? S klidem usrknete další doušek lahodné kávy? To asi ne! Vždyť někdo právě krade váš sen! Chcete ho zpět! Když přidáme špetku akčnosti novodobých filmů, doslova explodujete! V záplavě adrenalinu vyletíte z vyhřátého křesla, proskočíte skleněnou výlohou a ještě dlouho bezmocně utíkáte za mizejícím autem. Scéna jako z Hollywoodu, ale většina z nás by reagovala dost možná podobně!

shutterstock_angry

 Jak jste se při té představě cítili? Jaké to je vidět někoho cizího, jak se dobývá do našeho auta snů a směle v něm prchá? Už jen vědomí, že sedí v oněch stále novotou provoněných kožených sedačkách, je ryzím šílenstvím.  Kdybychom měli možnost krádeži zabránit, uděláme pro to všechno. Záleží nám na tom, je to pro nás důležité. A nemusí to být Aston Martin DBS, tento sportovní elegán slouží pouze jako příklad. Máme na mysli trochu jiné sny. Dosaďte si za něj cokoliv, co je právě vaším snem! Mít dostatek financí, abychom mohli pomoct někomu jinému, abychom si mohli koupit ranč se stádem alespoň osmi set koní a říkat tomu například Bugatti Chiron nebo jednoduše udělat pro rodinu hezčí Vánoce.

Co je pro vás důležité? Co je tím niterným snem? Co evokuje pocity štěstí, šimrání v břiše a široký úsměv, kdykoliv to jen probleskne hlavou?  Pokud nevíte, hledejte. A říkáte-li, že už máte jasno, pak musíte své touhy chránit. Buďte si totiž jisti, že i naše sny budou čelit útokům nejrůznějších lupičů. Tito ničitelé snů se převlékají všelijak. Přesto všem z nich šéfuje jediný boss – neúspěch! Dnes vám implantujeme účinné obranné systémy a společně zbudujeme nedobytnou tvrz, před jejíž branami zůstanou ďáblovi vyslanci tváří v tvář zoufalství. Někteří jsou velmi zákeřní, útočí na nejslabší místa a jiné prokoukneme snadněji. Odkud pocházejí a jak je poznáme?

Lidé

Jsou tři kategorie lidí. Ti, kteří nám úspěch ze srdce přejí a za každou cenu nás podporují. Ti, kteří nám také fandí, milují nás, ale mají strach, že narazíme a bolestivě si natlučeme. Myslí to s námi dobře, proto jim dejte najevo, že si vážíte jejich lásky a obav a utvrďte je v tom, že věříte ve svůj úspěch. A pak je tu speciální kategorie – kašpárci (negáči, kritici, posměváčci – můžeme jim říkat, jak je libo). Tito lidé sami nic nedokázali, a proto si tak rádi berou do úst ostatní. Budou vás chtít zadržet ve stejné bažině nicoty, ve které se sami plácají. Budou kritizovat, posmívat se, pravděpodobně i pomlouvat. Ale to je pro vás obrovské požehnání. Motivace typu: „Však já Ti ještě ukážu, jen počkej!“ dokáže pozoruhodně hnát kupředu. Mějte rádi svoje kašpárky, ve skutečnosti vám poskytují velikou službu. Děkujte jim za jejich podporu! A to myslím doslovně. Když na vás lidé hází rajčata, udělejte si z nich kečup a dochuťte jím svoji porci úspěchu. Jak praví legendární výrok Franka Sinatry: „Nejlepší pomstou je masivní úspěch!“

Okolnosti

Přečtěte si náš článek Vítězné tažení údolím překážek a své nepříjemné okolnosti nemilosrdně rozdrťte. Jinak zničí ony vás. Neutíkejte! Otočte se k nim čelem, vypněte hruď a dejte jim na vědomí, že nemají ani ponětí, s kým si právě začali. Pokud se k překážkám takto postavíte, nedopadnou ale vůbec hezky. Čekali váš skalp, ale to vy jste je utopili v kalužích jejich vlastní krve!

Čas

Někdy se nám zdá, že vkládáme maximum, čas plyne a nic závratného se neděje. Už jste si někdy všimli, že život nás neustále podrobuje zkouškám vytrvalosti? Celý leden budou fitcentra po republice zaplavena novoročními předsevzetími. A víte co? 90% lednových nadšenců už v únoru nepotkáte. Jsou pryč. Zmizeli. Chtěli všechno hned, a za málo práce. Úspěch se nedostavil do měsíce, tak to vzdali. Ale tak úspěch nefunguje. Je potřeba každodenní práce, měsíce a měsíce, aby muskulatura vašeho snu rostla do masivních rozměrů. Představte si toto: už jste zaplatili za svůj vysněný vůz, je objednaný. Jediné co vás od něj dělí, je řekněme 3 měsíce, než vám jej dovezou. Jaký je to pocit? Těšíte se? Jistě! Víte, že je váš, že je už na cestě! Proto každý den udělejte něco proto, aby sen sílil a vy cítili naprosto stejnou jistotu jako v příkladu s očekávaným automobilem. Stránky Dreamlife vám v tom jistě pomohou. Zůstaňte motivovaní a nechte čas plynout svým tempem. Vy pracujte tím svým!

Nechte lidi, ať se smějí, ať se strachují. Ponechte okolnosti jejich bláhové snaze srazit vás k zemi. Proměňte čas v těšení se.  Ke všem zlodějům snů se chovejte tvrdě a chladnokrevně. Tady už nejde o hraní na písečku. Tady jde o naše sny! O naši budoucnost! O naše životy! Jinými slovy… JDE O VŠECHNO! Zrušte periferní vidění, ponechte postranní negativitu svému stínu a sledujte jak cílová páska vašeho snu zabírá stále větší část zorného pole. Celý tým Dreamlife vám drží pěsti, stojíme při vás! Nenechte si ukrást své sny! Nedejte se!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here