3 možnosti, jak vytěžit z každé situace maximum!

0
2517

Říkáte si, jak vytěžit nějaké maximum ze situace, která vás psychicky rozdrtila? Kdo si sakra může myslet, že by šlo z takového okamžiku, zážitku a zkušenosti vůbec něco vytěžit. Něco jiného než zlost, vztek, smutek a znechucení. Dokážeme vám, že to lze a ještě si budete říkat, že odcházíte jako malý vítěz. Inspirujte se dnešními tipy, jak si odnést z každého zážitku to nejlepší pro vás.

„Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována…“ – William Shakespeare

Na otázku štěstí si každý odpoví jinak. Jsme individuality a máme rozdílné cíle a touhy. Proto budeme každý šťastný za jiných okolností. Za jakých? To si musí každý ujasnit sám. Každý by o tom ale měl přemýšlet a měl by vědět, co chce a co ho činí šťastným.

Šťastné chvilky neprožíváme každý den. Někdy se musíme vypořádat se situací, která nás srazí na kolena. My však musíme vstát a jít dál. Někdo řekne, neohlížej se za tím a zapomeň. My se však pokusíme říct, proč bychom i z takové situace měli vytěžit maximum a nezapomínat na křivdy a chyby, které jsme ve svém životě udělali, nebo se na nich podepsal někdo jiný a my se kvůli nim trápíme.

Když se cítíte pod psa

Vždycky, když si budete chtít sednout, obejmout si kolena a přiblížit se k zemi, udělejte to. Pravděpodobně cítíte, že jste menší a menší a vzdálenost k zemi je kratší. Jako by po vás šlapali. Nic se vám nedaří. Až si prožijete první chvíle smutku, oklepejte se a zkuste zanalyzovat celou situace ještě jednou, ale nyní očima příčin a skutečnosti. Proč se to stalo? Za co si můžete sami a za co můžou ostatní? Co příště nedopustíte a jak se zachováte, abyste takovému jednání předešli. To všechno se dá promyslet a vy můžete z prohrané bitvy odejít jako vítěz. Ne v očích ostatních, ale později v duchu bude malý vítěz, který se poučil a prozřel.

Štěstí na dosah ruky, aneb..je to zase nad psa

Z toho pozitivního si samozřejmě odneseme víc. Není třeba rozepisovat se, co si vše odnášet z dobrých zážitků a vítězných okamžiků. Snad jen toto. Nezapomínejte na takové chvíle rychle. Vybavujte si je ve chvílích, kdy je vám těžko a věřte, že se zase takové objeví brzo. Nezahazujte šanci na štěstí jen proto, že je zrovna štěstí daleko. Ono se k vám vrátí. A čím víc o štěstí budete přemýšlet v dané chvíli, tím déle si ho udržíte. Jak na to?

Žít v přítomném okamžiku a uvědomovat si to

Žijte v přítomném okamžiku. Uvědomujte si věci a okolnosti, které každý den ignorujete. Jedete narvanou tramvají a nejradši byste vystoupili už minulou zastávku? Ukotvěte se v sedadle, pokud nějaké ukořistíte…a vnímejte jen pohyby tramvaje a to, jak s vámi cloumá. Vnímejte, jaké je venku počasí, vnímejte své tělo. Nerozčilujte se tím, co ovlivnit nemůžete a soustřeďte se na to, co je ve vašich silách a moci.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here