101hotel: Objevte nekonečné krásy Islandu!

0
1288

101hotel je členem skupiny Design hotels. Leží přímo v srdci Reykjavíku, hlavního města Islandu. Luxusní stylový hotel vytvořila jeho majitelka a designérka Ingibjörg S. Pálmadóttir, absolventka Parsons School of Design v New Yorku.

V zemi čistoty, kde ze všech stran dýchá svěží vzduch, průzračná voda, nezničená příroda, vám luxusní designový hotel otevírá své dveře. Exkluzivní adresa s nejstarším poštovním směrovacím číslem v Reykjavíku zaručuje 101hotelu skutečně výjimečné sousedy – vládní administrativní budovy, islandskou Operu a Národní divadlo. Hotel je obklopen také mnoha galeriemi, muzei, kluby a kavárnami.

101hotel přitahuje jako hromosvod pozornost všech cestovatelů, jedná se totiž o první butik hotel na Islandu. Návrhářka Ingibjörg S. Pálmadottir se nezabývá jen moderním designem, ale také vlastní galerii moderního umění, samozřejmě s názvem 101gallery.

Tato slavná umělkyně využila při tvorbě hotelového designu šedou, kombinace černé s bílou a čisté puristické linie. Rafinovaně umístěná místní umělecká díla nám zprostředkují pocit čistého severského chladu. Ale nebojte se, budete stále v příjemném teple, které vám poskytnou vytápěné dubové podlahy a krby s velkoryse plápolajícím ohněm. Pro největší zmrzlíky je tu i sauna.

Atmosféru Islandu můžete vstřebat nejen prostřednictvím vizuálních uměleckých děl, můžete se nechat okouzlit také islandskou literaturou – doporučujeme vám především romány islandského autora Arnaldura Indridasona. Tento plodný autor dokonce v roce 2007 vyhrál Grand Prix de Littérature Policière, tedy jakousi velkou cenu detektivek.

101hotel se nachází ve staré části islandském hlavního města. Klasický exteriér zve k prohlídce interiérů plných rafinované elegance a moderního komfortu. Hotel disponuje 38 prostornými pokoji, z nichž neoblíbenější jsou ty s výhledem na přístav a staré město. Výbavu hotelu doplňuje v suterénu luxusní lázeňské centrum s fitness. Sauny, relaxační místnosti a jacuzzi nás zvou k relaxaci a odpočinku. V přízemí je 101bar a restaurace nabízející lehkou kombinaci současné islandské a mezinárodní kuchyně.

Celý 101hotel vyzařuje rafinovanou eleganci a stylový pocit pohodlí. Vrcholem tohoto dekoru však jsou hosté sami. Ať už jste navštívili Reykjavik kvůli podnikání, nebo jste přijeli za zábavou, hotel slibuje jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Pro další informace a rezervaci navštivte www.101hotel.is

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here