5 inspirativních jedinců, kteří mě za poslední 2 roky nejvíce ovlivnili

0
5642

Inspirativní jedinci, podnikatelé, ale především ti, kteří zvolili netradiční životní styl, aby cítili smysl života a naplnění v každém prožitém dnu.

Vybral jsem 5 jedinců, kteří mě za poslední dva roky velmi ovlivnili. Od každého si beru trochu něco jiného a skládám si tak svoji vlastní cestu k životnímu stylu nezávislém na místě (více na mém blogu digitální nomádství).

Fotokredit: Jana Dyškantová

Foto: Jana Dyškantová

 

Pata Flynna sleduji snad každý den a moje přítelkyně se mě už často ptá “A jak se má Pat?”. Velmi se mnou rezonuje přístup k práci Garyho Vaynerchuka a líbí se mi jeho příspěvky na Instagramu. Elon Musk je pro mě neuvěřitelnou inspirací a důkazem, že nemožné neexistuje. Richard Branson je mým idolem, který spojil obdivuhodný životní styl s prací, která mění svět k lepšímu. Tima Ferrisse si beru k srdci především pro jeho propojování činností a boření statutu quo.

Pamatujte, že znát recept ještě neznamená umět vařit. Nezůstávejte jen u čtení, proklikávání odkazů a dalšího studování. Implementujte co nejdříve do svého dne některé z přístupů, které vás zaujmou.

Pat Flynn

Pat Flynn je jeden z nejznámějších online podnikatelů. Intenzivně se věnuje affiliate marketingu (zprostředkování prodeje zboží a služeb za provizi) a díky své transparentnosti můžeme sledovat jeho zisky a výdaje v jednotlivých projektech.

Pat je vystudovaný architekt a když přišla velká krize v roce 2008, byl propuštěn z práce. Svůj blog, který založil jako pomůcku pro studium a výpisky ke zkoušce, začal monetarizovat. Během několika let se Pat stal jedničkou na poli affiliate a je vyhledávaným podnikatelem, který rád a otevřeně sdílí své zkušenosti.

Pro začínající podnikatele mohu vřele doporučit knihu Will it Fly. Pat zde předává zkušenosti s tím, jak vybrat lukrativní podnikatelskou oblast, určit cílovou skupinu, provést vzorkové testování, vypustit produkt či službu, získat zpětnou vazbu a finální balíček úspěšně prodat.

Kde sledovat Pata Flynna

Gary Vaynerchuk

Gary je jednoznačný GoGetter – člověk, který dosahuje vytyčených cílů. Nejvíce se mi na něm líbí, že zbytečně nekecá a jde do akce.

Jít do akce je zřejmě to nejzásadnější poslání, které Gary předává. Samozřejmě od něj načerpáte řadu podnikatelských rad a doporučení. Gary provazuje podnikání s nejnovějšími technologiemi a využívá sociální sítě.

Přestaňte přemýšlet a neustále přepracovávat své myšlenky a pusťte se konečně do práce!

Kde sledovat Garyho Vaynerchuka

Elon Musk

Kdo z nás by někdy pomyslel, že jeden člověk dokáže konkurovat celému vesmírnému projektu NASA?

Elon Musk vytvořil společnost SpaceX s cílem dopravit člověka na Mars. Vizionářský plán vyžaduje dávku odhodlání, kreativní přístup a ignoraci statutu quo. Největší pozornost si získal, když prohlásil, že jeho raketoplány se budou vracet zpět na zem, resp. dokážou po své misi samy přistát a bude je tak možné použít znovu. Myšlenka, která tu existovala, ale po celá staletí byla vyvracena jako nemožná a neuskutečnitelná pro milion a jeden důvodů.

SpaceX to ale dokázal!

Elon je vizionář, který své vize realizuje. Kromě projektu SpaceX věnuje hodně času společnosti Tesla Motors (automobily s elektrickým pohonem). O projektu SolarCity média příliš neinformují (bohužel, zřejmě proto, že není tak “sexy”), avšak SolarCity je úzce navázan k projektu Tesla Motors (dobíjecí stanice pro elektrické automobily, které využívající solární panely), stejně jako k projektu SpaceX (solární energie jako pohon a zdroj pro člověka žijícím trvale ve vesmíru).

Ano, Elon Musk to myslí vážně, když řekl, že člověk se narodil jako meziplanetární bytost. Země není naším jediným domovem. Podívejte se na vystoupení Elona Muska v rámci TEDu, kde sdílí své myšlenky k projektu SpaceX, Tesla Motors a SolarCity.

Kde sledovat Elona Muska

Richard Branson

Richard Branson začal podnikat už při škole, když založil studentský tištěný magazín. Richard má hluboký podnikatelský smysl a skvělé na jeho projektech je to, že řeší skutečné problémy.

Když byl nespokojený s vysokými cenami a nedostatečnými spoji aerolinek, založil vlastní leteckou společnost. Infrastrukturu v Anglii inovoval o moderní vlakové spoje. Mladým lidem nabídl telefonního operátora s výhodnější nabídkou než oligarchická konkurence telekominkací.

Richard vás dokáže inspirovat nejen v podnikání, ale také svým životním stylem. Jeho vlastní ostrov Necker je bezpochyby skvělý, ale raději si přečtěte, jak Richard plul na plachetnici přes Atlantský oceán nebo letěl v horkovzdušném balónu kolem světa bez jediného přistání.

Vřele doporučuji knihu Screw it, let’s do it a pokud vás zajímají jeho podnikatelské projekty, pak nevynechejte ani knihu Byznys v plné nahotě.

Neváhejte prozkoumat také Richardové podnikatelské projekty v Africe, to je pravděpodobně oblast, která skrývá velký potenciál. Richard se dnes aktivně věnuje projektu OneWeb, který má za cíl komunikačně propojit celý svět – řadou satelitů, které budou zajišťovat internetové spojení ve všech oblastech světa. Častěji ale média hovoří o Muskovém projektu, který má za cíl vytvořit globální komunikační síť, samozřejmě pomocí satelitů SpaceX.

Kde sledovat Richarda Bransona

Timothy Ferriss

Tima Ferrisse znají mnozí díky jeho bestselleru Čtyřhodinový pracovní týden. Tato kniha se stala zlatým grálem pro podnikatele, kteří chtějí zautomatizovat své podnikání, rezonuje s nimi myšlenka pasivních příjmů a Tim je bezpochyby velkou inspirací pro mnohé digitální nomády.

Tim Ferriss je dokonalou ukázkou člověka, který si vytvořil svoji vlastní pracovní pozici. Velmi obtížně budeme hledat a definovat, co vlastně dělá za práci. Tim je příkladem multipotenciálního člověka (Jste také multipotenciální jedinec?). Jeho životní poslání je v experimentech a následném předávání zkušenosti a poznatků přitažlivou formou. Různorodost jeho aktivit, touha se neustále učit a hledat kreativní zkratky v jakékoli činnosti ho činí renesančním člověkem.

Tim se nikdy nespokojí s tradiční osvědčenou cestou. Vždy přece musí existovat lepší možnost. A to už Tim v mnohých svých experimentech dokázal (učení se cizího jazyka, vaření a zdravý životní styl, pracovní doba, automatizace a delegace činností, atd.).

Kde sledovat Tima Ferrisse

Kdo inspiruje vás a od koho se učíte nejvíce?

Sdílejte pod článkem osobnosti a jedince, které sledujete a jejich životní styl je pro vás inspirací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here