Workout jóga: 4 důvody, proč ji vyzkoušet!

0
3181

Flexibilita, relaxace, odpoutání se od stresu, ale také pořádný nářez a makačka. Nevěříte? I když jste nikdy nevkročil do jógového studia, pravděpodobně jste již slyšeli mnohé o výhodách pravidelného cvičení jógy. Možná jste si říkali, že to není nic pro vás, potřebujete spíše pořádný zápřah. Možná jste si mysleli, že se na józe jenom leží, protahuje, dýchá a relaxuje. Vy přece potřebujete vybít nahromaděnou energii a taky získat perfektní křivky do plavek. Ale dříve, než jógu definitivně vyškrtnete ze seznamu vhodných sportovních aktivit, zkuste jí dát jednu poslední šanci. Zkuste silový trénink, který na vás nenechá nitku suchou – WORKOUT jógu.workout fitness

Pokud hledáte cvičení na podporu fyzické zdatnosti, ale potřebujete se taky pořádně protáhnout a prodloužit zkrácené úpony po celodenním sezení v kanceláři, určitě neváhejte ani minutu. Nové moderní jógové styly splňují vše, co od cvičení požadujete. Dokáží spolehlivě zpevnit tělo, vytvarovat sexy křivky ale umí i něco navíc – posílit duševní vyrovnanost a psychickou pohodu.

Proč je jóga nejlepší workout?

  1. Je to jednoduše účinné. Není nutné ztrácet několik hodin času v posilovně a trápit každou část těla zvlášť. Workout jóga patří mezi komplexní cvičení, díky kterému budete svaly celého těla posilovat a protahovat zároveň. Pokud patříte mezi sportovce, kteří si nikdy nenajdou chvilku pro strečink, zabijete workout jógou dvě mouchy jednou ranou. Při všech cvicích neustále zapojujete a zpevňujete své jádro, střed těla (core), což ocení hlavně ti z vás, které často trápí bolesti zad a svaly kolem páteře.
  1. Workout jóga je kardio cvičení. U jógy se taky pořádně zapotíte a hlavně zadýcháte. Workout jóga spojuje dynamické jógové pozice s posilovacími prvky, které se rychle střídají. Díky správnému jógovému dechu se však dokážete vnitřně zklidnit a dostat tepovou frekvenci přesně tam, kam potřebujete.
  1. Workout jóga nabízí nespočet variací a můžete ji cvičit kdekoli chcete. Pokud patříte k těm, co mají rádi změnu a rádi objevují nové cviky a možnosti, jak své tělo potrápit, workout jógu si zamilujete. Chcete výzvu? Nebojte se propojit pozdrav slunci s variacemi kliků. Ale pozor, všechny cviky je třeba provádět uvědoměle tahem, ne švihem. Potřebujete zlepšit své soustředění? Naložte si pár balančních cviků, které zpevní nejen tělo, ale také utřídí vaše myšlenky.
  1. Workout jóga je ideální i pro začátečníky i lidi v pokročilejším věku. Jóga nabízí sjednocení těla a mysli. Nemusíte se bát zranění či opotřebování kloubů, nadměrné zátěži svalů a kostry. Jóga vás naučí věnovat pozornost tomu, jak se vaše tělo cítí a naučí vás vyslyšet jeho potřeby. Vždy myslete na to, že ne všechny cviky zvládnete rychle a hned. V každé pozici si najděte takovou úroveň, ve které se cítíte příjemně. Pokud si chcete dát více do těla, nezapomeňte pravidlo – všeho s mírou. Nepřepínejte svaly a nenuťte je do nepřirozených pozic.

Není čas na cvičení? Zkuste 15 ti minutový ranní probouzeč

Patnáctiminutový ranní workout složený z jógových pozic vás spolehlivě nakopne lépe, než šálek kávy. Začněte den s jednoduchým cvičením, které zvládnou začátečníci i zarputilí lenoši. Protáhnout svaly po ránu je extra prospěšné, tak se nevymlouvejte na čas. Vyzkoušejte třeba nejznámější jogínskou sestavu, která se cvičí na celém světě a má mnoho obměn. Pozdrav slunci výborně dodává tělu energii, a proto se doporučuje cvičit zejména ráno. Půl hodiny předem vstávat nemusíte, stačí si nastavit ručičky budíku dříve jen o čtvrt hodiny!

Váš TO DO LIST pro dnešní den: Zacvičit si jógu!

Co si všechno můžeme pořídit za peníze? Drahé auto, větší dům, nejnovější výstřelky módy… Ale tělo máme jenom jedno. Nebojte se o něj starat. Nechce to jenom dřinu a perfektní svaly, ale také pevné klouby, vazy a ohebnou kostru. Věnujte se tělu jako celku, protahujte, dýchejte, posilujte.

ⓒ Gabriela Otteová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here