Tag Heuer Meridiist: Avantgardní mobilní telefon!

0
1489
Nadčasový design, kterým Tag Heuer úspěšně odlišuje své modely od konkurence, se promítl naprosto dokonalým způsobem do nového mobilního telefonu. Spekulace o připravovaném modelu tohoto naprosto odlišného oboru běžné produkce Tag Heuer byly divoké a informace překvapující. Poslední dobou se sice limitované edice mobilních telefonů staly módní záležitostí, ale od tradiční švýcarské značky se možná takovýto krok neočekával – o to více je strhující a naprosto precizně promyšlený. Klobouk dolů, i s cenovkou přes 100 tisíc korun si rozhodně své zákazníky najde! Proč?
Ostré křivky, materiály opravdových mužů, masivní konstrukce, pevný a chladivý stisk, maximální smysl pro detail. 430 ručně kompletovaných součástí do sebe ideálně a až velmi těsně zapadá, hlavní displej chrání 60,5karátové safírové sklíčko odolné proti poškrábání a i druhý displej vyznačující se technologií OLED je chráněn stejným způsobem. Druhý displej? Ale na obrázcích je přece jednoduchý telefon a ne žádné véčko. Chyba lávky! Pro Tag Heuer vždy byl a je symbolem i duší čas, proto na horní straně telefonu naleznete menší displej s rozlišením 96 × 76 pixelů zobrazující přesnou časomíru.
Chladivá korozivzdorná ocel 316L používaná pro pouzdra hodinek tvoří tělo telefonu, v kombinaci s koženým nebo gumovým potahem se sice částečně podobá některým současným high-end telefonům, ale spíše než snahu přiblížit se případné konkurenci je třeba hledat snahu designérů zajistit uživatelům stejný pocit a stejnou kombinaci materiálů, jaké znají ze svých zápěstí. Zatímco se však Meridiist nestane průkopníkem mezi technologiemi, pro cestu výrazné technické inovace je tu stále hlavní směr vývoje hodinek – jak jsme se mohli přesvědčit na výstavě BaselWorld 2008 nebo neustálým vývojem legendárního modelu Tag Heuer Monaco, lze očekávat, že alespoň jeden trend odvrátí a připomene. Výdrž tohoto mobilního telefonu se má počítat totiž dokonce v týdnech! 4 týdny pohotovostního provozu, to je 28 dní! Konečně je zde opět telefon, se kterým alespoň na dovolené můžete být energeticky nezávislí a dovolit si jej brát pouze jako případného pomocníka. Sedm dní nepřetržitého hovoru je pak spíše výzva pro lamače rekordů Guinessovy knihy.
Nový Tag Heuer Meridiist by se měl začít prodávat ve vybraných buticích značky někdy v průběhu letošního září, současný celosvětový ohlas vzbudil výrazný zájem a lze očekávat, že se na pultech pod silným osvětlením výkladních skříní dlouho neohřeje. Světlo světa tak spatří další kladivo na dříve proslulé telefony Vertu, svým designem není natolik zženštilý, což by mohlo oslovit podobnou klientelu jako mobilní přístroj od Porsche Design, ale současně zachovává podobné linie a překračuje stín, který Vertu svým prvenstvím v oboru vytyčil. Stejně jako jsme v jednom z minulých článků zmiňovali oslavy výročí značky Goldvish, která představila briliantově lesknoucí se přístroj Le million na BaselWorld 2008, i zde se rýsuje výrazná konkurence luxusního spáče z dílny Nokie – tentokrát však na druhém břehu zužujícího se hlavního proudu luxusních telefonů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here