Steve Pavlina: Úspěšný motivátor

0
2475
Na prvním místě je totiž vždy vášeň a odhodlání něco dokázat. Člověk jménem Steve Pavlina je dobrým příkladem toho, že nezáleží na tom, kým člověk byl nebo je, důležité je, kým se člověk chce stát a kam směřuje.
Stevova vášeň pro osobní rozvoj pozačala v lednu 1991, kdy si odpykával trest za krádeže a dolehla na něj plná zodpovědnost za vlastní život. Přišel na to, že jeho vlastní rozhodnutí jej přivedlo do vězení, a že jej nikdo nepřijde zachránit. Věděl, že náprava nebude jednoduchá – necítil se, že na to má. Bylo mu tehdy 19 let.
Po propuštění z vězení Steve obdržel dopis, kterým jej škola informovala o tom, že byl vyloučen ze studia. V té chvíli pochopil, že má jenom dvě reálné možnosti: začít na sobě pracovat a nebo to vzdát. Rozhodl se pro první možnost.
Od té doby se Steve začal co nejintenzivněji zajímat o osobní rozvoj. Poté, co přemohl svůj téměř každodenní návyk krást v obchodech, obnovil svou školní docházku, kterou dokončil po pouhých třech semestrech s vyznamenáním v oboru informatika. Již během školy pracoval jako programátor a vývojář počítačových her, aby se později stal vlastníkem jedné takové firmy. Postupem času však na pozici šéfa zjišťoval, že programování jej nenaplňuje jak by si přál. Cítil, že by chtěl dělat něco jiného – zabývat se osobním rozvojem, věnovat více času rodině a věcem které má rád, žít klidný a spokojený život bez stresu a neustálého dohánění nesmyslných termínů. Rozhodl se tedy, že ukončí jednu etapu svého života, a začne znova a jinak.
Prodal svůj podíl ve firmě a začal se naplno věnovat četbě knih a psaní vlastních článků. Rozhodl se tak, i přestože věděl, že mu tato činnost zpočátku nepřinese žádné jistoty ani příjmy. Pokračoval dál s vědomím, že peníze nebudou jeho hlavním motorem, jako byly doposud. Steve si založil svůj vlastní web, kam umisťoval vlastní články o osobním růstu, motivaci, úspěchu, překonávání strachu, time managementu, zdraví, rozvoji schopností, produktivitě a o mnohých dalších tématech. Jeho články zaznamenávají jeho vlastní zkušenosti, zážitky a informace načerpané z mnoha set přečtených knih. Nabízí netradiční pohledy na tradiční záležitosti a situace, které pestrý život nabízí. Už více než deset let se vzdělává, a své načerpané zkušenosti předává čtivou formou všem lidem, kteří chtějí změnit sami sebe. Publikoval více než 500 článků, které měly opravdu pozitivní vliv na tisíce lidí po celém světě. Jeho články jsou obvykle obsáhlé, avšak s velkou užitnou informační hodnotou.
Steve věří, že když člověk dělá to, co ho baví a naplňuje, peníze si k němu najdou cestu samy. Že je jeho přesvědčení správné, se potvrdilo velmi brzy. Jeho web dnes navštěvuje přes půl milionu návštěvníků měsíčně a výdělek z reklamy se už brzy přehoupne přes magickou hranici 10.000 dolarů měsíčně. Jeho články byly publikovány ve světoznámých časopisech a během dvou let od startu jeho webu se stal internetovou celebritou – symbolem, vzorem a mentorem tisíců lidí po celém světě. Každý den naplňuje své dávné přání – být prospěšný ostatním i sám sobě.

Stevovo životní krédo
Žít uvědoměle a odvážně.
Užívat si, vytvářet a sdílet mír, energii, vášeň a bohatství.
Prožívat lásku a soucit.
Probouzet v ostatních jejich duševno,
a pevně uchopit právě sílu okamžiku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here