Sean Stephenson: Půlmetrový obr

1
1752

Novopečeným rodičům bylo oznámeno, že v den jejich největšího životního štěstí budou nuceni bolestivě a bezmocně truchlit. “Buď přijdete o svého syna, nebo navždy přijdete o ´normálního´ syna,” vyslechli si slova ostřejší než čepel samurajského meče. “Pokud přežije, jeho kosti se budou lámat silou větru a jeho růst se zastaví velmi brzy,” lituje doktor a definitivně tím boří přetékající hráz slzavého údolí v očích vyděšených rodičů. Tenkrát sami netušili, nad jakým požehnáním to vlastně pláčou. Nyní vás vtáhneme do srdceryvného příběhu mladíka, který se i přes nepředstavitelné překážky, výzvy a stovky zlomenin v těle stal nezlomným bojovníkem v srdci.

Představte si situaci, že vám do krku na nevhodné místo vlétne nějaké nepatrné smítko, mikroskopické zrníčko prachu. Kýchnete, svědění pominulo a je v podstatě po problému. Pro Seana stejná situace znamenala zlomenou klíční kost! Ano, pouhé kýchnutí má na jeho křehké tělo takový dopad. Ve věku osmnácti let měl na kontě již přes 200 nejrůznějších zlomenin. Vytvořil sbírku s více rentgenovými snímky než kolik má supermodelka fotek ve své fotoknize. Dokážete si to vůbec představit? Pokroucené tělo, kosti srotlé, jak se jim zachce, doživotní upoutání v pojizdném křesle a neskutečná bolest způsobená zakašláním. Zní to jako příběh doslova zlomeného muže… naopak!

Sean věděl, že jeho tělesné podmínky jsou něčím, co nemůže změnit. “Mohl jsem brblat a topit se bez rukávků v sebelítosti, nebo jsem to celé peklo mohl přetavit v největší dar svého života,” dobře si uvědomoval. Tenkrát se v něm probudila nejen touha žít abnormálně plný život neomezený bariérou tělesné schránky, ale současně svým ojedinělým příběhem inspirovat miliony lidí k podobnému rozhodnutí. Věděl, že pokud dokáže zvítězit sám nad sebou a lidé uvidí jeho slabé tělo snoubené s kontrastní nepřemožitelnou silou v očích, nezbydou jim už žádné výmluvy… nemilosrdně jim je vyrve ze chřtánu dřív, než je vůbec stihnou vyslovit.

Sean se stal extrémně úspěšným motivačním řečníkem, který sdílí světová pódia s takovými velikány, jako jsou Anthony Robbins, sir Richard Branson, Dalailama a další významní “hýbači” světa. Má vlastní psychoterapeutickou kliniku, kde lidem pomáhá pochopit sebedestruktivní programy v jejich mysli a osvobododit se od nich. Je autorem veleúspěšného bestselleru Get Off Your But, což je kouzelná anglická slovní hříčka (pozn.red.: but je anglicky ale, zatímco butt (dvě “t”) znamená zadek. Při čtení názvu knihy tedy slyšíme nejen “Zvedni svůj zadek”, ale současně “Vzdej se svých ALE”). Ve své knize popisuje a svým životem dokazuje, že jakékoliv výmluvy jsou jen zablácená snůška hloupostí, které ze sebe lze opláchnout.

Dnes posiluje a silné svaly jej dobře chrání před dalšími zlomeninami. Jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, Sean Stephenson je mimo jiné i vyhledávaným couchem v oblasti mezilidských vztahů. Tisíce mužů z celého světa pokládají půlmetrovému Seanovi na vozíčku s nevídaně zdeformovaným tělem jednoduchou otázku: “Jak to děláš, že tak magneticky přitahuješ překrásné inteligentní ženy?” Protože mysl je mocnější než všechno, co lze vidět očima.

Nepřízeň osudu nebuduje charakter… pouze jej odhaluje v té nejhlubší rovině. Co životní trable obnažují ve vašem případě? Používáte je jako zaručeně přijatelný důvod k odepsání se ke konzumaci televizních seriálů 5 hodin denně, protože přece stejně nic nemá smysl? Všechny nás to tu a tam svádí zafňukat si nad vlastním neštěstím. V takových situacích si vzpomeňte na půlmetrového obra, který, ačkoliv se sám nemůže postavit, paradoxně zvedá miliony lidi ze zadku, pryč od svých zasmrádlých výmluv!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here