Randy Gage: Riziko je nová jistota

0
2451

Riziko. Už dávno pryč jsou doby, kdy se nám pod tímto slovem vybavil jen hazard či nebezpečí. Dnes by se dalo říct, že riziko, je jediná možná cesta, jak jít vstříc svým snům a vybudovat si vysněný úspěch. Kdo nic neriskuje, nic nezíská. A čím dál většímu počtu lidí dochází, že sázet na jistotu, a držet se rad našeho okolí je ve skutečnosti to nejriskantnější, co můžete v současné době udělat. A možná právě proto je Riziko je nová jistota nejen titul nově vydané knihy Randyho Gage, ale i motto, kterého se celý život držel. Tak se stal jak brilantním řečníkem, tak milionářem a spisovatelem. V knize nám ukáže, že pravidla se změnila.

Randy Gage, tradiční spisovatel o cestě z nuly k bohatství. Do každé knihy či přednášky dává kus sebe, dobře ví, jaké je to být na dně, stejně tak poznal úplný vrchol. Vždycky totiž záleží jen na nás a našem rozhodnutí.

Když chodil Randy na střední školu, patřil mezi outsidery, není proto překvapením, že za jeho chování byl nakonec vyloučen. Následovali menší trestné činy, při kterých byl dokonce postřelen. To však nestačilo, nakonec se dostal i do vězeňské cely, z které vyšel jako teenager. Prošel si i závislostí nejen na alkoholu, ale i na drogách. Pak se tedy pokusil nad svým životem zvítězit a podnikat, avšak zbankrotoval.

“Nedejte na rady většiny, protože většina lidí je na mizině.” Randy Gage

Někdo by možná řekl: “Snaha byla, asi jsem zrozen k prohře.” Někdo snad, ale ne Randy Gage. Když se zase ocitl na úplném dně, rozhodl se znovu pořádně odrazit. Dozvěděl se o multi levelu marketingu. Co ho na něm nejvíce zaujalo byla právě tato slova: “Je nám úplně jedno, kolik ti je, co jsi zažil, jestli máš nebo nemáš školy či tituly, tady začínáš úplně od začátku, s čistým listem a můžeš se stát milionářem, záleží jen na tobě.”

Tato slova byla pro Randyho úplným vykoupením, odprostil se od minulosti a soustředil se jen na budoucnost, nebylo to zpočátku lehké, ale vždy měl někoho z týmu na blízku. Někoho, jenž mu pomohl, a postupně naučil překonávat sám sebe a vítězit. Možná právě díky svým zkušenostem se nebojí říct nahlas svůj názor. Při projevech nejen na podiích, ale v knihách je tvrdý, drzý, kontroverzní, ale nikdy ne nudný. A právě díky originalitě, ho lidé vyhledávají. Například kvůli vystoupení v Moskvě strávili lidé 7 hodin v dopravních zácpách.

“Všichni hrají na jistotu, protože si myslí, že je to chytré. V dnešní ekonomice je však hrát na jistotu to nejriskantnější, co můžete udělat.” Randy Gage

Jeho haly jsou vždy beznadějně vyprodané, přednášel už více jak dvou milionům lidí po celém světě a jeho knihy byly přeloženy do 25 jazyků, některé z nich se staly bestsellery. Je expertem na prosperitu a úspěch, pomáhá firmám i lidem, dodává jim odvahu a naději. Kde ostatní vidí překážky, on odhaluje cestu a příležitosti. Pokud zrovna nepřednáší, nebo nepracuje ve své opuštěné pracovně v podkroví, najdete ho hrát jeho oblíbený softball.

Ať už vaše cesta začala jakkoli, ať to bylo jakkoli těžké, vždycky je možné se pořádně odrazit ode dna a věřit, že to dokážete, třeba jako Randy Gage.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here