Rado: Unikátní styl i Guinessův rekord ze Švýcarska

0
1471
S naprostým sebevědomím se Rado může postavit po bok svých známějších švýcarských kolegů, avšak s jedním velkým rozdílem – do řady díky své unikátnosti nezapadne. Můžeme značku zařadit vedle ikon jako Patek Philippe nebo Vacheron Constantin, jenže zatímco tyto značky preferují mechanické strojky, Rado do boje nasazuje zpravidla elektronické. Další v řadě – zlatem a diamanty osázené Audemars Piguet či Ulysse Nardin jdou opět mimo hru, Rado povolává pokročilou keramiku a další hi-tech materiály. Ďábelské Rado by si nezadalo ani s Jaeger LeCoultre anebo Blancpain, zatímco se tyto značky opírají o tradiční design, Rado si drží směr radikálního minimalismu a nekompromisního přístupu. Mluví tak jasnou řečí: „Nejsem pro každého!“
90letá tradice definuje snad jediné – důraz na technologický pokrok, nové materiály a odvážné koncepce. Původně se firma zaměřovala pouze na výrobu mechanických strojků, pak ale popustila uzdu fantazii a spustila kolotoč neuvěřitelných inovací. Ze současných modelů unikátního designu jako řada Sintra či Ceramica můžete vybírat na stránkách A-hodinky.cz.
Nejdříve se svět poklonil modelu DiaStar, který představil první hodinky odolné jakémukoliv škrábnutí a vystřelil Rado na výsluní. Od té doby značka udává tempo a mnoho výrobců po jejím vzoru zvyšuje odolnost svých modelů. Rozdíl je ale extrémní – zatímco Rado pokořilo vrcholky všech osmitisícovek, ostatní značky teprve vyhlížejí špičku polovičního Mont Blancu. O čem to tu mluvíme?
Dosažení absolutní tvrdosti! Značka povolala k ruce svým inženýrům vědce z oblasti nanotechnologií, aby společně dotáhli k dokonalosti metodu ochrany povrchu hodinek vrstvou drceného diamantu. Recept vedl přes stvoření atmosférického tlaku planety Jupiter, ani tato překážka však výzkumníky nezastavila a z laboratoří vzešly hodinky pokryté 100% homogenní diamantovou vrstvou. Označení dostaly V10K… na stupnici tvrdosti udávané v jednotkách vickers dosáhly hodnoty 10 000, což je lidstvu nejvyšší známá tvrdost! Právem tak byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů.
Rekordní modely V10K si můžete prohlédnout a přímo objednat u A-hodinky.cz, nepřehlédněte také nabídku dalších modelů za zvýhodněné ceny.
Krom tohoto zápisu ale Rado úspěšně sbírá i jiná ocenění jako prestižní designérské ceny Red Dot Award či Good Design Award. Až si tedy na zápěstí připnete některý z modelů Rado, neočekávejte rádoby zasvěcené diskuze na potkání, vlastnictví Rado není o vzbuzování pozornosti ve svém okolí. Krása se skrývá ve vnitřním pocitu z vytříbeného designu a průkopnických technologií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here