Cena za (ne)následování svého snu

1
1898

„Snít je snadné,“ předpokládám, že tuto větu už jste někdy za svůj život slyšeli nebo že sny jsou zadarmo. Když se nad tím chvíli zamyslíte, je to pravda. Snít nás opravdu nic nestojí jen trochu fantazie. Ale ve chvíli, kdy se rozhodneme následovat své sny, nastává změna. Jaká? Následovat své sny není jen tak zadarmo. Musí se totiž zaplatit určitá cena.

clock-95330_1280

Tou největší cenou je váš čas, který vkládáte do každého vašeho snu. Trávíte méně času s rodinou i přáteli. Věnujete většinu svého času vašemu snu. Dále to jsou i peníze, které máte a ty, které si v případě potřeby půjčujete. A nezapomínejte, že vkládáte velký kus sebe samého, prověřujete vaší vytrvalost, odhodlání, víru. Často i vaši naději.

Ta cena je někdy až moc vysoká. A téměř vždy přijde chvíle, především v době, kdy se nedaří, kdy si řeknete: „Stojí mi to vůbec za to?“ Každý si na tuto otázku musí najít odpověď sám. Pojďme se na chvíli  podívat do minulosti.

„Většina lidí umírá od krku nahoru ve věku 25 roků, protože přestávají snít a jít za svými sny.“ B. Franklin

Co by se stalo, kdyby Jonas Salk nenásledoval svůj sen a neobjevil lék na dětskou obrnu? Co by se stalo, kdyby Thomas Edison neměl dost času, aby objevil žárovku? Co by se stalo, kdyby si Napoleon Hill řekl, už mě nebaví dělat rozhovory s úspěšnými lidmi a pracovat jen na jedné knize? Následky by zřejmě byly fatální. Možná by přišel někdo poté, co by na tyto sny čas měl anebo také ne.

Možná nepracujete na převratném vynálezu, který by mohl ovlivnit celý svět, ale mohl by ovlivnit ten váš. A to pro začátek úplně stačí. Následovat své sny stojí velmi mnoho. Ale nenásledovat je stojí mnohem víc.

Doplňte sami: „Co by se stalo, kdybych …“ (a napište svůj sen, a následek neúspěchu). Pokud si odpovíte: „Přišel bych o to, co mě baví.“ Tak stojí za to vytvat až do konce nebo ne? Nedovolte nikomu, ničemu a ani sobě, abyste to vzdali. Následujte své sny navzdory všem problémům.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here