Osobní rozvoj má své benefity. Najděte ty pravé pro vás!

0
1859

Na co se soustředíte poslední dobou? Co vás vede k tomu, abyste se vzdělávali? Je to zaměstnání, které vás žene kupředu? Nebo snad škola, kvůli níž jste ponořeni dlouho do nocích v knihách, pod světlem lampy a mezi ostatními ve veřejné knihovně? Co vám dává motivaci k rozvoji a vzdělávání? Ať už je to kariéra či titul, zamyslete se nad tím, co vám přinese vzdělávání v osobním rozvoji. Nebylo by dobré popřemýšlet i o takovém zaměření nebo chcete-li oboru?

Benefity osobního rozvoje každému na míru

Co by vás donutilo k vzdělávání v osobním rozvoji? Jakou potřebujete motivaci a nakopnutí, jež vás zvedne ze židle a začnete konat? Co takhle, když vám řekneme, že z výsledků a nových poznatků vás nebude nikdo zkoušet. Snad jen život. Že z nové látky budete mít prospěch vy a vaši přátelé, zaměstnanci, učitelé a rodina a partneři. Že se vám změní pohled na život a okolí, budete vnímat sám sebe a možná i v jiném světle. Nestojí za pokus alespoň o úvahu o takovém učení?

„Pěstitelé musejí snášet bouře a roční období a zřídkakdy si odpočinou. Avšak na rozdíl od budovy, zahrada nikdy nepřestává růst. A současně s tím, jak neustále vyžaduje zahradníkovu pozornost, mění se mu také život ve velké dobrodružství. Zahradníci se mezi sebou poznají, neboť vědí, že v historii každé rostliny je růst celé Země. (Brida)“ Paulo Coelho

Chcete růst jako zahrada a příroda?

Začněte vycházet od osobního rozvoje a spojte svou mysl s přírodou a energií, kterou z ní můžete čerpat, a kterou vám příroda zdarma nabízí každý den.

Benefity osobního rozvoje bychom měli představené. Jak ale začít? Ano, můžete se vydat do knihovny, vypsat si nechutně dlouhý seznam knih o osobním rozvoji, poprosit hodnou paní za pultem, která vám pak přiveze vozíček bichlí, a vy se můžete dát do práce. Tato představa vás už tak neláká, že. Co takhle půjčení jedné užitečné knihy, přečtení v parku, k tomu zajímavá přednáška ve vašem městě, zhlédnuté video na internetu a pak následné uvažování o sobě samém? To už zní lépe, zvlášť, když se z vás stanou sebevědomější a uvědomělejší osobnosti. Navíc vám vzdělávání v osobním rozvoji přinese neskutečné bohatství.

Bohatství, které však nelze vyčíslit. Bohatí budete, když se budete cítit šťastni, budete spokojeni se svým jednáním, budete rozumět svým pocitům, stanete se lepšími přáteli a partnery. Osvojíte si naslouchání a začnete si vážit věcí a okolností, kterým jste dříve nedávali žádné podstatné a plusové body. Žijeme ve zlaté době, v době, kdy máme všeho dost, máme to, co si zamaneme. Ale přestáváme si toho vážit, chceme víc a honíme se za věcmi, které nás paradoxně nečiní šťastnými. Zastavme se a zamysleme se nad svým přístupem k bytí. Narodili jsme se v konformní společnosti a nechce se nám vystoupit z našich zaběhlých kolejí. Bojíme se vystoupit a odlišit se.

Začněme si ale uvědomovat, že formovat svůj život bychom měli proto, abychom se cítili šťastní! Ne stresováni z požadavků okolo nás. Budeme se cítit úspěšní tehdy, jestliže si začneme uvědomovat to, co chceme. Budeme znát svoji osobnost a cíle.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here