Nové trendy ve světě bytového designu

0
1422

Novinky prestižní italské značky Moroso

Stálicí mezi vystavovateli je prestižní italská firmy Moroso, která ani letos nezklamala nadšená očekávání zákazníků. Největší pozornost vzbudilo vzdušné křeslo cloud (mrak) od světoznámého designéra Tokujina Yoshioki. Je vyrobeno ze vskutku nevšedního materiálu – zmačkaného papíru. Evokuje tak dojem, že každým okamžikem vzlétne a odnese vás do říše fantazie…

Značka Moroso však připravila i další překvapení. Netradičním spojením s oděvním koncernem Diesel vznikla nápaditá kolekce nábytku Successful Living from Diesel. Z té měla největší úspěch nadýchaná pohovka Nebula Nine Sofa. Punkrockovou kulturu nezapře zvláště skříňka Total FlightCase, vypadající jako bedny, ve nichž se převáží hudební nástroje. Ve stejném stylu jsou vytvořeny i skleněné stoly v kovovém rámu Xraidyo Disc a Xraydio Razza. Ten první a větší z nich zdobí rentgenový snímek DJ pultu a druhý pro změnu rentgenový snímek rejnoka.

Švedská designérská čtveřice Front se pokusila návštěvníky iSaloni zaujmout pohovkami, které nejsou takové, jak na první pohled vypadají. Díky fotografickému potisku čalounění jako by klouzalo k zemi, polštáře jsou rozpustile poházeny a zdánlivě dřevěná pohovka je překvapivě měkká. Zdá se, že kolekcí Moment, kterou Front vytvořil pro již zmíněnou firmu Moroso, nás tvůrce chce donutit hledat pravou podstatu věci a nenechat se zmást jejich vzhledem.

Když se spojí Diesel a Foscarini

Módní ikona Diesel stojí i u zrodu dalšího projektu z dílny italské společnosti Foscarini. Spolu s ní připravila originální kolekci sedmi stylových světel. Každé z nich je jedinečné a zapadá do stylu Diesel. Za nejvýraznější kousek je považované stropní světlo Rock. Se svojí šířkou 50 centimetrů, délkou dva metry a kontrastním černo-bílým vzhledem opracovaného drahého kamene se jistě stane perlou každého interiéru.

Barevný návrat firmy Cappellini

Po několikaleté absenci se na výstavní plochu v Miláně vrátila další italská firma Cappellini, a to ve velkém, barevném a hravém stylu. Jejich skříňka Luxor si také hned odnesla ocenění „Nejlepší domácí skříňka“. Pozornost vzbudila i další skříňka Pocta Mondrianu autora Pieta Mondriana. Inspirace světoznámými obrazy s barevnými geometrickými náměty je zcela nepochybná.

Špičkový design od Alias

Z nepřeberného množství novinek na milánském nábytkářském veletrhu zmiňme ještě alespoň produkty firmy Alias, která vsadila na opravdové hvězdy mezi designéry. Tím si zajistila velký ohlas a uznání ze stran laické i odborné veřejnosti. Velmi originálním přístupem překvapil pod záštitou této značky Michelangelo Pistoletto. Svých 248 židlí z kolekce Mezzoterra Mezzomare vyzdobil mapou Středozemního moře a okolních poloostrovů. Jeho švýcarský kolega Alfredo Häberli byl tvůrcem asi největšího počtu novinek, jako například židle Taormina (tu jsme mohli shlédnout už na pražském Designbloku). Za jednu z nejlepších kolekcí celého veletrhu je považovaná Home/Gym/Office od Phillipa Starcka. Tento projekt vám zajistí správné a pohodlné cvičení i sezení v pracovně. Navíc dámy vybaví zajímavými, originálními šperky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here