Možná je ten pravý čas na nový začátek!?

5
3523

Možná se domníváte, že „v jednotlivých koutech“ vašeho života žádné pavučiny nejsou. Podivali jste se pořádně? Nebyla vaše dosavadní rozhodnutí budována na strachu? Nebyl váš život, který jste žili do dnešního dne,  naplněn stagnující negativní energií?

Vymetení pavučin je velmi jednoduchý proces odstranění všeho starého a stagnujícího – toho, co vám již déle neslouží. A co je myšleno tím starým a stagnujícím?

 • Destruktivní a nenaplňující vztahy, partnerství a přátelství
 • Nudná nebo nepodnětná práce
 • Nezdravé návyky
 • Nespokojenost s vlastním tělem
 • Nedokončené věci
 • Zbytečné výdaje
 • Problémy s penězi
 • Nadměrné povinnosti
 • Další problémy

Pomalými krůčky, adresovanými do oblastí, které ve vašem životě zaostávají či blokují nový inspirativní přístup, věřím, že zjistíte, ze se cítíte lépe. Jak se zlepší vaše nálada, budete hledět do budoucna s nadějí a optimismem.

Nemáte rádi stěhování? Já sama stěhování miluji ze dvou prostých důvodů. Prvním je změna, kterou mi stěhovaní na jiné místo přinese – nové prostředí, noví lidé a podobně.  A druhým důvodem je to, že stěhováním jsem tak trochu „donucena“ zbavit se mnoha nepotřebných věcí. Je to pro mne úžasná příležitost začít znovu, jinde, jinak a lépe. Jak často vy probíráte věci, které již léta, někdy i desitky let leží netknuté ve vašem sklepě či garáži? Sama vím, že mnoho (převážně starších) lidí není schopno a někdy také ochotno některé věci, které jsou léta nepoužívaná, někomu darovat či vyhodit. Vyčistit si  prostor, aby v něm mohlo zbýt místo na nové věci, dárky a příležitosti, je činnost, která se dá trénovat. Jak často si čistíte svůj prostor vy? Je vám líto zbavit se věcí? Proč? Jste či nejste schopni vyhodit něco, na co se vážou velké vzpominky? Myslíte, že tim, že již nebudete mít dotyčnou věc při sobě, tak zmizí i vzpomínka na milovaného člověka, období života či nějaký zážitek?

Udělejte místo pro to, po čem toužíte

Většina z nás tíhne k tomu, co známe a co je pohodlné, třebaže je to neuspokojující. Zdá se to být méně děsivé – zůstat v mezích každodenní rutiny. Vyhýbat se činnostem, které musíme podniknout, abychom se stali úspěšnými, se zdá mnohem jednodušší. Většina z nás zůstává v komfortní zoně! Sedíme a díváme se na televizi, abychom nemuseli přemýšlet, jak neštastní vlastně jsme. A každým dalším rokem se ponořujeme hlouběji do stavu větší rezignace.

Co kdybyste podnikli kroky vedoucí ke změně, vyčistili si prostor, změnili či ukončili nefungující vztahy, změnili práci, změnili například město, zemi či dokonce kontinent? Co by se potom mohlo ve vašem životě stát?  A co se stane, když zůstanete dělat vše tak, jak jste doposud dělali? Co v tomto případě ztratíte? Co nikdy nezažijete? Koho tím nejvíce zraníte?

Kolik nových začátků můžete mít? Jak často se dá začít znovu? Může být pro vás každý den příležitostí začít znovu? Pokud byste tomu uvěřili, jak by to změnilo vaše jednání a pocity?

5 KOMENTÁŘE

 1. Cau, clanek sice neni vesmes zadnym navodem, jen konstatovanim. Nicmene jsem ho zacal cist s obavou ze bude navadet spis k tomu aby si clovek udelal v zivote poradek a neutikal 🙂
  Ja se chystam na to zmenit kontinent :)… U nas v CR se mi celkem dari, ale potrebuji velkou zmenu…. rozvod, burnout atd.. znate to 🙂 takze diky za clanek a zminka o zmene kontinentu me tesi :)))

 2. Moc ráda bych začala nový život , ale okolnosti mi nedovolují.Připadám si jako ve vězení.Můj příběh je na hodně dlouhé vyprávění a už nevím jak dál.
  Tímto bych ráda oslovila clověka ,který by mi mohl pomoci!!! PROSÍM!!! mobil 721 424 735 email:evaschm@seznam.cz

 3. Nie som osoba, ktorá ma za sebou veľa začiatkov od nuly, ale pokecať môžme. 🙂 Možno si pomôžeme, ale ublížiť vám nemienim. Ak je záujem nájdite si ma na Facebooku.

 4. v článku je pravda,ale mě se to natýká,já chci nový začátek pracovní,mám SZTš,je mi 50,mám mnoho zkušeností apřesto nemohu najít práci i když se ráda učím novým věcem,jsem flexibilní,takže se dokážu všemu přizpůsobit,ale jem systémMLM není promne,a to je kámen úrazu,nejvíc práce je nabízeno v tomto systému,tak prosím o radu jak začít novou práci,kde hledat,jsem z Mnichova Hradiště a tel.775321961.Předem děkuji za radu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here