Laurent Gounelle: Muž, který chtěl být šťastný

1
2533

Název knihy sám o sobě nám bez jakýchkoliv tajností říká, že máme v ruce něco jedinečného. Jeden z největších klenotů publikovaných v posledních letech! Ačkoliv její úvodní strana rozhodně neuchvátí váš zrak. A zároveň to není první kniha v regálu knihkupectví, po které sáhnete. Jakmile se vám ale dostane do ruky a začnete přelouskávat první stránky, uznáte, že je to opravdu škoda. Na druhou stranu vás ale tato nevýrazná kniha nepřestane překvapovat! A váš zápal do příběhu bude stoupat a atakovat nekončící výšiny.

V diskusi našeho magazínu jednou Petr Štěpánek úžasně reagoval na chápání smyslu filmu Tajemsví: “Takovýto film nesmíme chápat jako cíl, nýbrž jako cestu.” A mnohdy je to úplně první krůček na této cestě. Shlédnutím jednoho filmu, či přečtením jedné knihy nelze načerpat veškeré poznání a tvrdit: “Perfektně rozumím fungování všeho ve vesmíru.” A z tohoto důvodu zde máte tip na další kostičku do vaší vlastní mozaiky zvané úspěch.

V této knize je detailně popsáno, jak začalo zmiňované poznání pro Juliena, hlavního hrdinu knihy. Začne celkem nečekaně – během dovolené na Bali, odkud nechce odjet, dokud se s Ním nesetká. Má na mysli moudrého léčitele Samtyanga, který prý léčil i samotného japonského premiéra. Julien sám neví, z jakého důvodu se s ním hodlá setkat, či jaká síla ho za ním táhne?

Léčitele se mu po chvíli hledání povede najít. Avšak na jeho otázku: “Co vás trápí?” stále ne a ne odhlalit odpověď. Poté co léčitel Juliena prohlédne, pronese následující: “Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není… šťastný.” To je věta, od které kniha začne nabírat na obrátkách a nemilosrdně vás vtáhne do děje! S hlavním hrdinou budete sdílet okamžiky tvrdých pravd, radostných chvil porozumění důležitým skutečnostem, ale i třeba hněvu.

Budete opravdu překvapeni znalostmi, a hlavně modrostí tohoto starého léčitele, který vás až do poslední kapitoly nepřestane překvapovat! Ani otázku: “Bude mne kniha opravdu bavit?” moc řešit nemusíte. Je psána opravdu excelentně a při čtení na žádnou nudu čas nebude! Pokud tedy hledáte štěstí… Je jasné, že je zde opravdu nespočet moudrých rad a pravd, které se někomu nezaujatému mohou zdát jako holá a nezáživná fakta. Jsou ale prokládána i méně závažnými debatami. Od moudrého léčitele byste pravěpodobně, úplně tak jako já, nečekali rozbor nahého těla Nicole Kidman, nejoblíbenější Julienovi herečky… Ale i to se v k knize dočtete! Máte se opravdu nač těšit. Více již nehodlám prozrazovat, ať si naplno užijete celistvý příběh bez dalšího prozrazování děje.

A až se vás někdo zeptá na tip na skvělý dárek, ode dneška již nejste nuceni dlouze přemýšlet. Tato kniha potěší opravdu každého! Ovšem pouze v případě, že touží být šťastný…

1 komentář

  1. Knížku jsem ještě nedočetl (začal jsem číst včera :o) ) a musím říci, že mi zvedla srdce.

    Jako mnoho jiných je to o svobodě, o volbě, ale stejně jako v tenisu, velmi záleží na podání. Je nesmírně čtivá, veselá, srandovní (pozorovat mě někdo při tom čtení, musí si myslet, že čtu něco z docela jiného soudku či jsem do sebe hodil pár panáků), přitom laskavá a hluboká.

    Na dopo Dreamlife (díky!) jsem ji koupil spolu s Tolleho Mocí přítomného okamžiku a brzy jsem zjistil, kterou mám začít. Tolle je (pro mě) dost těžký, občas jsem cítil jistou vinu, že právě na místě, kde jsem se měl zamyslet (onen symbol S) zamýšlím poněkud povinně tupě.
    Tahle knížka je naopak, myslím, čitelná skoro každým a skoro v každém naladění – určitě si docela každý, podle toho, co unese, něco a ne málo vezme. Je to trochu na pomezí duchovna a motivačna – právě tohle jsem asi potřeboval.

    Tolleho si nechám na vzácné okamžiky zklidnění, a nezapomenu se nadopovat zeleným čajem. :+)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here