Kým se stávám díky lidem kolem mne?

2
2063

Představte si, že máte určitý cíl; sen, kterého chcete dosáhnout. A teď si představte, že (metaforicky řečeno) vaším cílem je stát se lepším hráčem tenisu. Nyní jste na úrovni 1. Co se stane, když budete hrát s někým, kdo je na úrovni 0 ( s někým, kdo nikdy tenis nehrál)? Stanete se lepším hráčem? Nyní si představte, že hrajete tenis s někým, kdo je na stejné úrovni jako vy. Zlepší se vaše výsledky, vaše technika? A co se stane, když budete trénovat s někým, kdo je na úrovni 2? A konečně – jakým hráčem byste se stali, pokud byste měli možnost trénovat s někým jako je Martina Navratilová (úroveň 3)?

„S kým trávíte čas, takovým se stanete. Vaši přátelé vás pozvednou nebo stáhnou dolů. Život lidí  je přímou reflexí očekávaní peer group.”  Anthony Robbins

Do vaší peer group patří lidé, se kterými  trávíte svůj čas, tzn. váš partner, rodina, kolegové, přátelé apod. Důvodem, proč jste tací, jací jste, je tím, s kým trávíte nejvíce času.

„Naše životy jsou součtem voleb, které jsme učinili.“ Wayne Dyer

S kým trávíte čas, má obrovský vliv na to, jací jste! Pokud se přátelíte s pozitivními lidmi, tak je velice těžké zůstat negativní. Pokud jste s lidmi překypující energií, tak budete také plni energie. To stejné platí pro úspěšné lidi. Úspěch plodí úspěch! Pokud se přistihnete, že máte málo energie, nebo že jste pesimističtí, podívejte se pořádně s jakými lidmi se sdružujete. Pokud jsou v tom samém negativním stavu, možná je čas najít nové lidi!

S kým trávíte čas, takovým se stáváte!

Tlak peer group je mocný, protože je tak nenápadný. Lidé nás neustále postrkují pomalinku určitým směrem (vědomě či nevědomě), až se jednoho dne sami sebe zeptáte: „Jak jsem se sem dostal?“ Právě tyto malé vlivy je třeba mít na paměti, pokud chcete žít svůj život ve vašich vlastních termínech.

Kým se stávám díky lidem kolem mne?

Jim Rohn rozlišuje vztahy s lidmi do 3 kategorií:

  • rozšířený styk
  • limitovaný styk
  • žádný styk

Rozšířený styk: Do této kategorie patří lidé, se kterými byste měli trávit více času, neboť jsou pro vás výzvou stát se lepšími.

Limitovaný styk: Sem patří lidé, kteří nejsou přímo hrozbou pro vás, ale tito lidé vás nenutí být lepšími než jste. Měli byste omezit čas, který s nimi trávíte.

Žádný styk: Tito lidé vás nestimulují stát se lepším člověkem, řečeno neomaleně, vysávají z vás život a probouzejí vše špatné. Rada Jima Rohna zní: Vyhněte se takovým lidem!

Když začnete aktivně vymezovat s jakými typy lidi bude trávit svůj čas, můžete tím utvářet jakými lidmi se stáváte a jakého úspěchu dosáhnete. Jedno staré přísloví říká: Špatná společnost kazí charakter. ALE…Opak je také pravdou: Dobrá společnost vytváří dobrý charakter!

„Ztratíme-li bohatství, neztratíme nic, ztratíme-li zdraví, o něco přijdeme, ztratíme-li charakter, ztratíme všechno.“ Billy Graham

S jakými lidmi se stýkáte vy? A kým se vlastně chcete stát?

2 KOMENTÁŘE

  1. Nie vždy sa dá ovplyvniť akých ľudí má človek okolo seba….rodičov a súrodencov si človek nevyberá a to sú len tí najbližší…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here