Kouzelný lektvar: Slepičí polévka pro duši

8
2176

Představte si před sebou velký talíř horké slepičí polévky – její nezaměnitelnou vůni a báječnou chuť, působící jako všelék a osvobozující nás od všech problémů a starostí… Ty se nad talířem kompletně rozplývají a stávají se malichernostmi. A toho si jsou moc dobře vědomi i Jack s Markem, a tak přišli na zajímavý nápad: Jakým způsobem docílit toho, aby i lidská duše mohla dostat několik lžic ve chvílích, kdy jsou tolik potřeba? Tento nápad byl základním kamenem pro více než 112 milionů knižních skvostů přeložených do více než 40 světových jazyků!

První porce Slepičí polévky pro duši vyšla 28. června 1993 a na konci září si získala titul nejoblíbenější prázdninové knihy! Hladovějící lidské duše, které ji zhltly během několika týdnů, si ihned začaly žádat další a další přídavky. A tak se naši „kuchaři“ pustili znovu do práce a následujícího roku byla na světě druhá porce. Myslíte si, že duše již byly dostatečně nasycené? Pokud zmíníme následující třetí, čtvrtou a pátou porci, je to jasný důkaz, že tomu tak není. A tím výčet titulů zdaleka nekončí. Setkáme se už i s knihami specializovanými pro různé skupiny lidí. Například Slepičí polévka pro duši rodiče, dítěte, sportovce, školáka, pracujícího, ale například i duši vězně a další a další cílené tituly.

Jak si mohlo několik příběhů získat oblibu milionů duší během tak krátké doby? Příběhy jsou cílené přímo do našeho nitra. A to si z příběhů pečlivě vybírá přesně ty části, které nejvíce potřebuje. Možnosti, jak pocítit tyto nepopsatelné vnitřní pocity, které při čtení zaručeně pocítíte, jsou dvě: zažít příběhy na vlastní kůži, nebo si je prožít díky knize. Nutno podotknout, že k zažití všech příběhů jedné knihy by bylo potřeba přinejmenším několika životů. To dělá knihu tak cennou!

Jak budete číst jednotlivé řádky, přistihnete se, že se pozastavujete a žasnete, jak může několik písmenek na obyčejném papíře takto zahřát u srdce, povzbudit a dodat sílu! Že by snad každá z knih byla navíc očarována jedním z mocných zaklínadel? Jestli se vám tato věta zdá hloupá, neprodleně si jednu z knih opatřete a přečtěte si alespoň 3 příběhy. Otázka ihned začne nabírat většího smyslu…

Je naší povinností uvést velice důležité varování přímo z obalu knihy: „Četba následujících příběhů pravděpodobně vyvolá smích, slzy, svírání v krku a nezadržitelný vzrůst lásky, odvahy, soucitu, iniciativy a osobní zodpovědnosti. Všechny tyto příznaky jsou trvalého rázu a jejich léčení je prakticky nemožné. Vedlejší účinky v podobně nezvládnutelných záchvatů nadšení a okamžité chuti do práce se vyskytnou v každém případě.“ Risknete si společně s námi nakažení těmito pocity?

Víte co? Zkusme si udělat takový malý test: Schválně se s námi v diskusi pod článkem podělte o svou vlastní zkušenost při čtení. Jaké pocity jste zažívali vy a konkrétně u kterých příběhů? K čemu vás příběhy inspirovaly a vy jste to následně úspěšně uvedli v praxi? Nebo u kolika příběhů vám vhrkly do očí slzy takovým způsobem, že prostě nešlo ve čtení pokračovat bez kapesníku? Pokud se vám přesně tohle přihodí, gratulujeme! Právě jste našli „To“, po čem vaše duše prahla a co už dlouhou dobu potřebovala…

8 KOMENTÁŘE

  1. Série Slepičí polévka patří bezesporu do zlatého fondu motivačních knih. Když se ale na první díly zeptáte v knihkupectví, řeknou vám, že poslední vydání bylo někdy v roce 2002… V českých nakladatelstvích se mají ještě hodně co učit, jak se dělá byznys.

  2. samo, v knihovně se určitě sehnat daj. ale jsou knihy, které se vyplatí mít doma. obzvlášť v případě, když si do nich člověk rád a vášnivě dělá poznámky:-)

  3. Ahojky. svou první slepičí polévku jsem dostala od mé nejlepší kamarádky z Gymplu – Elis. První dva roky jsem do ní ani nekoukla – promiň, Ali :o)
    Poté jsem je začala hltat a mám doma určitě aspoň 5 kousků :o) Neskutečně nabijí pozitivní energií, optimismem, chutí změnit svět k lepšímu – chutí změnit sebe sama k lepšímu … Měla by to být povinná četba ve škole!!! Tak čtěte a vzhůru k lepším zítřkům :o))

  4. Zdravím všechny čtenáře.
    Tahle kniha a pak ještě další z těchto povídek, mi také změnila život. Když jsem je četla, tak se mě moje holky smály, protože jsem bez kapesníku ani nemohla pokračovat ve čtení. Opravdu je to nejkrásnéjší zážitek, který jsem si procítila. Ulevilo se mi a pak jsem začala vnímat život úplně jnak. Doporučuji každému, aby si našel chvilku svého času a alespoň nahlédl a zkusil přelouskat jednu z těch nádherných povídek. Změní to život i Vám.

  5. Tento a mnoho dalších článků zde na Dreamlife obsahuje mnoho, jistě zasloužených slov chvály o úžasném působení a obchodním úspěchu knih a autorů, ale velmi málo o jejich obsahu. Výsledkem je, že všechny ty motivační knihy se mi slévají v jedno a informační hodnota k volbě kterou si koupit je mizivá. Asi je to jedno…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here