Jaquet Droz: Umělecké hodinky pro individualisty

0
1700
Mnoha lidem tehdy připadlo, že se Drozův úspěch dostavil přes noc, když dostal příležitost představit své výtvory před španělským králem. Ten totiž společně se svými nejbližšími skoupil veškerou jeho produkci a Jaquet tak získal peníze na vývoj a výrobu nejsložitějších komplikací své doby. Pohlédneme-li však blíže, předcházelo tomuto věhlasnému úspěchu téměř čtvrt století přípravy, studia a neustálé tvořivé práce. V jakém stavu je tedy dnes odkaz Pierra Jaqueta o neměnných hodnotách?

 Díky nejmodernějším technologiím možná ještě dále, než si tehdy dokázal představit. Tato exkluzivní značka je dnes synonymem pro nejkrásnější kombinace přírodních materiálů a mechanických divů stvořených lidskou představivostí. Identita Jaquet Droz má pevný základ ve věku Osvícenství, v němž lidé začali pomocí svých vědomých voleb posunovat limity toho, co bylo obecně považováno možné.
 Aura jedinečnosti jednotlivých modelů je vytvářena použitím vzácných kamenů, dřevin i drahokamů, stejně jako limitovaným počtem dostupných kusů daných modelů. Lahůdkou v nabídce jsou speciální technikou barvené číselníky. Od dávných dob mistři řemesla používali pečlivě střežené kombinace jemně mletých prášků, které spékali na povrchu číselníku a dodávali mu tím nezaměnitelnou barvu a texturu. Za použití moderních technologií můžeme být dnes svědky znovuzrození této unikátní techniky a vlastnit díky Jaquet Droz kus historie.
Po nějakém čase prohlížení nabídek různých výrobců hodinek přemýšlí mnozí lidé nad tím, zda-li kdy vůbec objeví něco vskutku nápaditého. Právě tento hlad po skutečné originalitě táhne zákazníky k limitovaným kolekcím, které reprezentují časem neměnnou krásu. Na číselnících modelů Jaquet Droz lze vidět opravdovou raritu – vykládání vzácnými surovinami. Meteorit, onyx nebo kost dinosaura dodávají nezaměnitelnou tvář a zajišťující naprostou jedinečnost každého modelu. Slova nedokáží dostatečně popsat nádheru těchto výtvorů, proto nahlédněte do galerie a přesvědčte se na vlastní oči.

Kdo se raději obklopí stromy nežli kamením, i ten může zajásat nad dalšími číselníky. Mysteriózní eben, noblesní amonia nebo hřejivé wengé, které přináší vůni Afriky, jsou nepřehlédnutelným poznávacím znamením.

 Vzácné kameny na číselnících jsou ideální volbou pro skutečné individualisty, pokud ale toužíte po klasických drahokamech či perlách, nemusíte mít obavy. Stejná aura exkluzivity se nese kolem modelů, které prošly rukama klenotníka. Pouzdro orámované stovkami decentních briliantů, motiv zpěněného příboje vln na číselníku z perel, nebo jemný kvítek vyskládaný z obláčkově modrých diamantů – jen si vyberte.
 Ne vždy platí, že co je krásné navenek je krásné i uvnitř. S modely z dílny Jaquet Drozd si však můžete být klidní. Kombinace minutové repetice, tourbillonu a věčného kalendáře je běžně prodávanou součástí. Pokud prahnete po nejvyšších metách, limitované kolekce o 8 vyrobených kusech jsou jako lahůdky servírovány zákazníkům každý rok. Ceny se pohybují ve velmi příznivé hladině od půl milionu korun, stačí tedy jen zapojit pokročilou finanční inteligenci a s radostí do objednávání!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here